Saruhanlı Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Manisa Saruhanlı Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Saruhanlı Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Saruhanlı Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Adiloba Mahallesi, Alibeyli Mahallesi, Apak Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Azimli Mahallesi, Bahadır Mahallesi, Bedeller Mahallesi, Büyükbelen Mahallesi, Cengiz Topel Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakmaklı Mahallesi, Çaltepe Mahallesi, Çamlıyurt Mahallesi, Çerkez Osmaniye Mahallesi, Çınaroba Mahallesi, Çullugörece Mahallesi, Develi Mahallesi, Dilek Mahallesi, Gökçeköy Mahallesi, Gözlet Mahallesi, Gümülceli Mahallesi, Hacımusa Mahallesi, Hacırahmanlı Mahallesi, Halitpaşa Mahallesi, Hatıplar Mahallesi, Heybeli Mahallesi, İshakçelebi Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kayışlar Mahallesi, Kemiklidere Mahallesi, Kepenekli Mahallesi, Koldere Mahallesi, Koyuncu Mahallesi, Kumkuyucak Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Lütfiye Mahallesi, Mütevelli Mahallesi, Nuriye Mahallesi, Paşaköy Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Sarıçam Mahallesi, Sarısığırlı Mahallesi, Saruhan Mahallesi, Seyitoba Mahallesi, Şatırlar Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Taşdibi Mahallesi, Tirkeş Mahallesi, Yılmaz Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Manisa Saruhanlı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Saruhanlı belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Saruhanlı mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Saruhanlı Belediyesi E-İmar Durumu

Manisa Saruhanlı İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Saruhanlı imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Saruhanlı İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Saruhanlı Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Saruhanlı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Saruhanlı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Saruhanlı İmar Planı

1 – Sorgulamak için Saruhanlı Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Manisa Saruhanlı ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Saruhanlı Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Saruhanlı Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Manisa Saruhanlı Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Manisa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Manisa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla