Selendi Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Manisa Selendi Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Selendi Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Selendi Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçakertil Mahallesi, Altınköy Mahallesi, Aşağıtefen Mahallesi, Avlaşa Mahallesi, Bekirağalar Mahallesi, Beypınar Mahallesi, Çalıklı Mahallesi, Çamköy Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çampınar Mahallesi, Çamyayla Mahallesi, Çanşa Mahallesi, Çıkrıkçı Mahallesi, Çinan Mahallesi, Çortak Mahallesi, Dedeler Mahallesi, Dumanlar Mahallesi, Eskicami Mahallesi, Eskin Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Hacıhaliller Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Halılar Mahallesi, Havaoğlu Mahallesi, İnnice Mahallesi, Kabaklar Mahallesi, Karabeyler Mahallesi, Karakozan Mahallesi, Karaselendi Mahallesi, Karataşterziler Mahallesi, Karşıova Mahallesi, Kayranlar Mahallesi, Kazıklı Mahallesi, Kınık Mahallesi, Kurşunlu Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kürkçü Mahallesi, Mıdıklı Mahallesi, Mollaahmetler Mahallesi, Omurlar Mahallesi, Pınarlar Mahallesi, Rahmanlar Mahallesi, Selmanhacılar Mahallesi, Şehirlioğlu Mahallesi, Şerefiye Mahallesi, Tavak Mahallesi, Tepeynihan Mahallesi, Turpçu Mahallesi, Yağcı Mahallesi, Yenicami Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yeşil Mahallesi, Yıldız Mahallesi, Yukarıtefen Mahallesi, Zafer Mahallesi, Zıramanlar Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Manisa Selendi Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Selendi belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Selendi mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Selendi Belediyesi E-İmar Durumu

Manisa Selendi İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Selendi imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Selendi İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Selendi Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Selendi Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Selendi Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Selendi İmar Planı

1 – Sorgulamak için Selendi Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Manisa Selendi ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Selendi Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Selendi Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Manisa Selendi Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Manisa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Manisa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla