Demirci Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Manisa Demirci Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Demirci Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Demirci Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ahatlar Mahallesi, Ahmetler Mahallesi, Akdere Mahallesi, Akıncılar Mahallesi, Alaağaç Mahallesi, Armutlu Mahallesi, Ayvaalan Mahallesi, Azizbey Mahallesi, Bahçeler Mahallesi, Bardakçı Mahallesi, Bayramşah Mahallesi, Beyazıt Mahallesi, Boyacık Mahallesi, Bozçatlı Mahallesi, Bozköy Mahallesi, Büyükkıran Mahallesi, Camii Atik Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çağıllar Mahallesi, Çamköy Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çanakçı Mahallesi, Çandır Mahallesi, Çardaklı Mahallesi, Çataloluk Mahallesi, Danişmentler Mahallesi, Demirci Mahallesi, Doktor Mehmet Akarsu Mahallesi, Durhasan Mahallesi, Elek Mahallesi, Esenyurt Mahallesi, Eskihisar Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gömeçler Mahallesi, Gümele Mahallesi, Gürçeşme Mahallesi, Güveli Mahallesi, Hacıbaba Mahallesi, Hacıhamza Mahallesi, Hacıhasan Mahallesi, Hacıtürbek Mahallesi, Hırkalı Mahallesi, Hoşçalar Mahallesi, Hüdük Mahallesi, Iklıkçı Mahallesi, İcikler Mahallesi, İçhisar Mahallesi, İmceler Mahallesi, İmrenler Mahallesi, İrişler Mahallesi, İsmailler Mahallesi, Karaisalar Mahallesi, Kargınışıklar Mahallesi, Kasımfakı Mahallesi, Kayaköy Mahallesi, Kayranokçular Mahallesi, Kazancı Mahallesi, Kerpiçlik Mahallesi, Kılavuzlar Mahallesi, Kışlak Mahallesi, Kovancı Mahallesi, Köylüce Mahallesi, Kulalar Mahallesi, Kuzeyir Mahallesi, Kuzuköy Mahallesi, Küçükkıran Mahallesi, Küçükoba Mahallesi, Küpeler Mahallesi, Mahmutlar Mahallesi, Marmaracık Mahallesi, Mezitler Mahallesi, Minnetler Mahallesi, Mithatpaşa Mahallesi, Öksüzlü Mahallesi, Ören Mahallesi, Örücüler Mahallesi, Pazar Mahallesi, Rahmanlar Mahallesi, Sağnıç Mahallesi, Sayık Mahallesi, Secaattin Mahallesi, Serçeler Mahallesi, Sevişler Mahallesi, Sinan Mahallesi, Sofular Mahallesi, Söğütçük Mahallesi, Şehreküstü Mahallesi, Talas Mahallesi, Taşokçular Mahallesi, Tekeler Mahallesi, Teperik Mahallesi, Ulacık Mahallesi, Üşümüş Mahallesi, Yağmur Mahallesi, Yarbasan Mahallesi, Yavaşlar Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yeşildere Mahallesi, Yeşiloba Mahallesi, Yiğenler Mahallesi, Yiğitler Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Manisa Demirci Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Demirci belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Demirci mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Demirci Belediyesi E-İmar Durumu

Manisa Demirci İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Demirci imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Demirci İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Demirci Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Demirci Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Demirci Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Demirci İmar Planı

1 – Sorgulamak için Demirci Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Manisa Demirci ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Demirci Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Demirci Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Manisa Demirci Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Manisa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Manisa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla