Salihli Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Manisa Salihli Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Salihli Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Salihli Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Adala Mahallesi, Akçaköy Mahallesi, Akören Mahallesi, Aksoy Mahallesi, Akyar Mahallesi, Allahdiyen Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bağcılar Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Barış Mahallesi, Başlıoğlu Mahallesi, Beşeylül Mahallesi, Beylikli Mahallesi, Burhan Mahallesi, Caferbey Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakaldoğanlar Mahallesi, Çaltılı Mahallesi, Çamurhamamı Mahallesi, Çapaklı Mahallesi, Çavlu Mahallesi, Çayköy Mahallesi, Çaypınar Mahallesi, Çelikli Mahallesi, Çökelek Mahallesi, Çukuroba Mahallesi, Damatlı Mahallesi, Dedetaşı Mahallesi, Delibaşlı Mahallesi, Derbent Mahallesi, Dombaylı Mahallesi, Durasıllı Mahallesi, Eldelek Mahallesi, Eminbey Mahallesi, Emirhacılı Mahallesi, Eski Cami Mahallesi, Gaffar Okkan Mahallesi, Gaziler Mahallesi, Gökçeköy Mahallesi, Gökeyüp Mahallesi, Gökköy Mahallesi, Gümüş Mahallesi, Güneş Mahallesi, Hacıbektaşlı Mahallesi, Hacıhıdır Mahallesi, Hacıköseli Mahallesi, Hacılı Mahallesi, Hasalan Mahallesi, İğdecik Mahallesi, Kabazlı Mahallesi, Kale Mahallesi, Kapancı Mahallesi, Kaplan Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Karaoğlanlı Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Karasavcı Mahallesi, Karayahşi Mahallesi, Keli Mahallesi, Kemer Mahallesi, Kemerdamları Mahallesi, Kırdamları Mahallesi, Kırveli Mahallesi, Kızılhavlu Mahallesi, Kocaçeşme Mahallesi, Kordon Mahallesi, Köseali Mahallesi, Kurttutan Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Mamatlı Mahallesi, Mersindere Mahallesi, Mersinli Mahallesi, Mevlutlu Mahallesi, Mitatpaşa Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Oraklar Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Özyurt Mahallesi, Pazarköy Mahallesi, Poyraz Mahallesi, Poyrazdamları Mahallesi, Sağlık Mahallesi, Sarıpınar Mahallesi, Sart Mahallesi, Seyrantepe Mahallesi, Sindel Mahallesi, Süleymaniye Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Şirinyer Mahallesi, Taytan Mahallesi, Tekelioğlu Mahallesi, Torunlu Mahallesi, Üçtepe Mahallesi, Yağbasan Mahallesi, Yağmurlar Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yenipazar Mahallesi, Yeşilkavak Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yılmaz Mahallesi, Yörük Mahallesi, Zafer Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Manisa Salihli Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Salihli belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Salihli mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Salihli Belediyesi E-İmar Durumu

Manisa Salihli İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Salihli imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Salihli İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Salihli Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Salihli Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Salihli Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Salihli İmar Planı

1 – Sorgulamak için Salihli Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Manisa Salihli ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Salihli Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Salihli Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Manisa Salihli Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Manisa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Manisa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla