GÜNCEL Aydın Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2022

2022 Aydın Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Aydın ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Aydın genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar, Yenipazar Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Aydın Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Aydın ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

aydın büyükşehir belediyesi e-imar
aydın büyükşehir belediyesi e-imar

Aydın En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Aydın Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Aydın İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Aydın İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Aydın Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz.

Aydın İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Bozdoğan Belediyesi E-İmarSORGULA
Buharkent Belediyesi E-İmarSORGULA
Çine Belediyesi E-İmarSORGULA
Didim Belediyesi E-İmarSORGULA
Efeler Belediyesi E-İmarSORGULA
Germencik Belediyesi E-İmarSORGULA
İncirliova Belediyesi E-İmarSORGULA
Karacasu Belediyesi E-İmarSORGULA
Karpuzlu Belediyesi E-İmarSORGULA
Koçarlı Belediyesi E-İmarSORGULA
Köşk Belediyesi E-İmarSORGULA
Kuşadası Belediyesi E-İmarSORGULA
Kuyucak Belediyesi E-İmarSORGULA
Nazilli Belediyesi E-İmarSORGULA
Söke Belediyesi E-İmarSORGULA
Sultanhisar Belediyesi E-İmarSORGULA
Yenipazar Belediyesi E-İmarSORGULA

Aydın ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Aydın’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aydın Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post

Yorum var

Yorum Yapmak İçin Tıkla