Aydın Büyükşehir E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Aydın ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Aydın genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

  İmar uygulaması ile Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar, Yenipazar Belediyelerine ait. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Aydın Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

  Aydın Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Aydın ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

  aydın büyükşehir belediyesi e-imar
  aydın büyükşehir belediyesi e-imar

  Aydın En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

  Aydın Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Aydın İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

  Aydın İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

  Aydın İlçesiE-İmar Programı Sayfası
  Bozdoğan Belediyesi E-İmarSORGULA
  Buharkent Belediyesi E-İmarSORGULA
  Çine Belediyesi E-İmarSORGULA
  Didim Belediyesi E-İmarSORGULA
  Efeler Belediyesi E-İmarSORGULA
  Germencik Belediyesi E-İmarSORGULA
  İncirliova Belediyesi E-İmarSORGULA
  Karacasu Belediyesi E-İmarSORGULA
  Karpuzlu Belediyesi E-İmarSORGULA
  Koçarlı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Köşk Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kuşadası Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kuyucak Belediyesi E-İmarSORGULA
  Nazilli Belediyesi E-İmarSORGULA
  Söke Belediyesi E-İmarSORGULA
  Sultanhisar Belediyesi E-İmarSORGULA
  Yenipazar Belediyesi E-İmarSORGULA

  Aydın ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

  Aydın Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Aydın’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aydın Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

  Paylaş.

  2 yorum

  1. vedat sümer on

   aşağıdakilinklere tıklanmıyorç aydını çözmeden altında adana çıkıyor.adanayı isteseydim adana girişi yapardım.