Bozdoğan Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Aydın Bozdoğan Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Bozdoğan Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Bozdoğan Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçay Mahallesi, Akseki Mahallesi, Akyaka Mahallesi, Alamut Mahallesi, Alhisar Mahallesi, Altıntaş Mahallesi, Amasya Mahallesi, Asma Mahallesi, Başalan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlıdere Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Dömen Mahallesi, Dutağaç Mahallesi, Eymir Mahallesi, Güney Mahallesi, Güneyyaka Mahallesi, Güre Mahallesi, Güvenir Mahallesi, Haydere Mahallesi, Hıdırbaba Mahallesi, Hışımlar Mahallesi, Hisar Mahallesi, Kakkalan Mahallesi, Kamışlar Mahallesi, Karaahmetler Mahallesi, Karabağlar Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kazandere Mahallesi, Kemer Mahallesi, Kılavuzlar Mahallesi, Kızılca Mahallesi, Kızıltepe Mahallesi, Konaklı Mahallesi, Koyuncular Mahallesi, Körteke Mahallesi, Madran Mahallesi, Olukbaşı Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Örencik Mahallesi, Örentaht Mahallesi, Örmepınar Mahallesi, Örtülü Mahallesi, Pınarlı Mahallesi, Seki Mahallesi, Sırma Mahallesi, Tütüncüler Mahallesi, Yaka Mahallesi, Yazıkent Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşil Yenice Mahallesi, Yeşilçam Mahallesi, Ziyaretli Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Aydın Bozdoğan Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Bozdoğan belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Bozdoğan mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Bozdoğan Belediyesi E-İmar Durumu

Aydın Bozdoğan İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Bozdoğan imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Bozdoğan İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Bozdoğan Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Bozdoğan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Bozdoğan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Bozdoğan İmar Planı

1 – Sorgulamak için Bozdoğan Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Aydın Bozdoğan ilçesi  İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Bozdoğan Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Bozdoğan Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Aydın Bozdoğan Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Aydın iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Aydın Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla