Efeler Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Aydın Efeler Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Efeler Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Efeler Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Adnan Menderes Mahallesi, Alanlı Mahallesi, Alatepe Mahallesi, Ambarcık Mahallesi, Armutlu Mahallesi, Aşağıkayacık Mahallesi, Ata Mahallesi, Bademli Mahallesi, Balıkköy Mahallesi, Baltaköy Mahallesi, Böcek Mahallesi, Cuma Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çayyüzü Mahallesi, Çeştepe Mahallesi, Çiftlikköy Mahallesi, Dağeymiri Mahallesi, Dalama Mahallesi, Dalama Bucağı Yeniköy Mahallesi, Danişment Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Doğan Mahallesi, Efeler Mahallesi, Eğrikavak Mahallesi, Emirdoğan Mahallesi, Fatih Mahallesi, Girne Mahallesi, Gödrenli Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Gölhisar Mahallesi, Gözpınar Mahallesi, Güzelhisar Mahallesi, Hasanefendi-Ramazan Paşa Mahallesi, Horozköy Mahallesi, Ilıcabaşı Mahallesi, Işıklı Mahallesi, İlyasdere Mahallesi, İmamköy Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kalfaköy Mahallesi, Karahayıt Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Kardeşköy Mahallesi, Kemer Mahallesi, Kenger Mahallesi, Kırıklar Mahallesi, Kızılcaköy Mahallesi, Kocagür Mahallesi, Konuklu Mahallesi, Kozalaklı Mahallesi, Köprülü-Veysipaşa Mahallesi, Kuloğullar Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kuyucular Mahallesi, Kuyulu Mahallesi, Merkez Bucağı Yeniköy Mahallesi, Mesudiye Mahallesi, Mesutlu Mahallesi, Meşrutiyet Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Musluca Mahallesi, Orta Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Osman Yozgatlı Mahallesi, Ovaeymir Mahallesi, Pınardere Mahallesi, Savrandere Mahallesi, Serçeköy Mahallesi, Sıralılar Mahallesi, Şahnalı Mahallesi, Şevketiye Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Terziler Mahallesi, Umurlu Mahallesi, Yağcılar Mahallesi, Yedi Eylül Mahallesi, Yılmazköy Mahallesi, Yukarıkayacık Mahallesi, Zafer Mahallesi, Zeybek Mahallesi, Zeytinköy Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Aydın Efeler Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Efeler belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Efeler mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Efeler Belediyesi E-İmar Durumu

Aydın Efeler İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Efeler imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Efeler İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Efeler Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Efeler Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Efeler Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Efeler İmar Planı

1 – Sorgulamak için Efeler Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Aydın Efeler ilçesi  İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Efeler Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Efeler Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Aydın Efeler Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Aydın iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Aydın Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla