Efeler Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Aydın Efeler Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Efeler güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Efeler Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Adnan Menderes, Alanlı, Alatepe, Ambarcık, Armutlu, Aşağıkayacık, Ata, Bademli, Balıkköy, Baltaköy, Böcek, Cuma, Cumhuriyet, Çayyüzü, Çeştepe, Çiftlikköy, Dağeymiri, Dalama, Dalama Bucağı Yeniköy, Danişment, Dereköy, Doğan, Efeler, Eğrikavak, Emirdoğan, Fatih, Girne, Gödrenli, Gölcük, Gölhisar, Gözpınar, Güzelhisar, Hasanefendi-Ramazan Paşa, Horozköy, Ilıcabaşı, Işıklı, İlyasdere, İmamköy, İstiklal, Kadıköy, Kalfaköy, Karahayıt, Karaköy, Kardeşköy, Kemer, Kenger, Kırıklar, Kızılcaköy, Kocagür, Konuklu, Kozalaklı, Köprülü-Veysipaşa, Kuloğullar, Kurtuluş, Kuyucular, Kuyulu, Merkez Bucağı Yeniköy, Mesudiye, Mesutlu, Meşrutiyet, Mimar Sinan, Musluca, Orta, Ortaköy, Osman Yozgatlı, Ovaeymir, Pınardere, Savrandere, Serçeköy, Sıralılar, Şahnalı, Şevketiye, Tepecik, Tepeköy, Terziler, Umurlu, Yağcılar, Yedi Eylül, Yılmazköy, Yukarıkayacık, Zafer, Zeybek, Zeytinköy Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Aydın Efeler Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Efeler Belediyesi E-İmar Durumu

Efeler imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Efeler Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Efeler Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Aydın Efeler ilçesi  İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Efeler Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Efeler Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Aydın Efeler güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adapazarı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Aydın iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Aydın Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (2 votes)

“Efeler Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama” üzerine bir yorum

Yorum yapın