Aydın Efeler imara açılıyor. Yeni imara açılacak yerleri görüntülemek için Efeler Belediyesinin web sitesinde yer alan “askıya çıkan imar planları” ve “yeni imar planları” duyurularının takip edilmesi gerekmektedir. Efeler E-İmar durumu gösteren uygulama sayesinde imar uygulama planı detaylarına ulaşılabilir.

  Efeler İmar Planı Sorgulama

  Efeler imar durumu sorgulamasıyla yürürlükteki imar planlarına göre arsanın ne şekilde kullanılabileceği bilgisine ulaşılabilmektedir. Sorgulama yapabilmek için arazinin mahalle, sokak bilgisi veya ada numarası ve parsel numarası bilgilerine ihtiyaç bulunmaktadır. Efeler İmar Planlarını Görüntülemek İçin Tıklayın.

  Arsanın ada ve parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü harita uygulaması https://parselsorgu.tkgm.gov.tr üzerinden Ada/Parsel numarası öğrenilebilmektedir.

  Efeler İmara Açılacak Yerler

  Efeler Belediyesinde imar planlarında yapılan güncellemeler ve askıya çıkan yeni imara açılacak yerler T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı CBS Uygulaması ile şehir/ilçe/mahalle seçimiyle veya harita üzerinden konum seçerek Askıdaki İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planları (uygulama ve nazım imar planları) görüntülenebilir. Alternatif olarak belediyenin resmi web sitesi de kontrol edilerek imara girecek yerler hakkındaki duyurular takip edilmelidir.

  Efeler Uygulama ve Nazım İmar Planları

  Efeler ilçesindeki Adnan Menderes, Alanlı, Alatepe, Ambarcık, Armutlu, Aşağıkayacık, Ata, Bademli, Balıkköy, Baltaköy, Böcek, Cuma, Cumhuriyet, Çayyüzü, Çeştepe, Çiftlikköy, Dağeymiri, Dalama, Dalama Bucağı Yeniköy, Danişment, Dereköy, Doğan, Efeler, Eğrikavak, Emirdoğan, Fatih, Girne, Gödrenli, Gölcük, Gölhisar, Gözpınar, Güzelhisar, Hasanefendi-Ramazan Paşa, Horozköy, Ilıcabaşı, Işıklı, İlyasdere, İmamköy, İstiklal, Kadıköy, Kalfaköy, Karahayıt, Karaköy, Kardeşköy, Kemer, Kenger, Kırıklar, Kızılcaköy, Kocagür, Konuklu, Kozalaklı, Köprülü-Veysipaşa, Kuloğullar, Kurtuluş, Kuyucular, Kuyulu, Merkez Bucağı Yeniköy, Mesudiye, Mesutlu, Meşrutiyet, Mimar Sinan, Musluca, Orta, Ortaköy, Osman Yozgatlı, Ovaeymir, Pınardere, Savrandere, Serçeköy, Sıralılar, Şahnalı, Şevketiye, Tepecik, Tepeköy, Terziler, Umurlu, Yağcılar, Yedi Eylül, Yılmazköy, Yukarıkayacık, Zafer, Zeybek, Zeytinköy mahallelerine ait 1/5000 ölçekli nazım imar planları ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları görüntülenerek niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) ve yapı izin durumu (bina tipi, yükseklik/kat koşulları, bahçe mesafeleri, otopark durumu vb.) incelenebilir.

  Paylaş.