Nazilli Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Aydın Nazilli Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Nazilli güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Nazilli Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Akpınar, Aksu, Altıntaş, Apaklar, Arslanlı, Aşağıörencik, Aşağıyakacık, Aydoğdu, Bağcıllı, Bayındır, Beğerli, Bekirler, Bereketli, Bozyurt, Cumhuriyet, Çapahasan, Çatak, Çaylı, Çobanlar, Dallıca, Demirciler, Dereağzı, Derebaşı, Dualar, Dumlupınar, Durasıllı, Esenköy, Esentepe, Eycelli, Gedik, Gedikaltı, Güzelköy, Hamidiye, Hamzallı, Hasköy, Haydarlı, Hisarcık, Işıklar, İsabeyli, İstiklal, Kahvederesi, Karaçay, Karahallı, Kardeşköy, Kaşıkçılar, Kavacık, Kestel, Ketendere, Ketenova, Kırcaklı, Kızıldere, Kocakesik, Kozdere, Kurtuluş, Kuşçular, Mescitli, Ocaklı, Ovacık, Pınarbaşı, Pirlibey, Prof.Muammer Aksoy, Rahmanlar, Sailer, Samailli, Sevindikli, Sümer, Şimşelli, Şirinevler, Toygar, Turan, Uzunçam, Yalınkuyu, Yaylapınar, Yazırlı, Yellice, Yeni, Yeni Sanayii, Yeşil, Yeşilyurt, Yıldıztepe, Yukarıörencik, Zafer Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Aydın Nazilli Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Nazilli Belediyesi E-İmar Durumu

Nazilli imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Nazilli Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Nazilli Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Aydın Nazilli ilçesi imar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Nazilli Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Nazilli Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Aydın Nazilli güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hilvan Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Aydın iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Aydın Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın