Çine Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Aydın Çine Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Çine Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Çine Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçaova Mahallesi, Akdam Mahallesi, Alabayır Mahallesi, Altınabat Mahallesi, Altınova Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Bahçearası Mahallesi, Bedirler Mahallesi, Bereket Mahallesi, Bölüntü Mahallesi, Bucak Mahallesi, Camızağılı Mahallesi, Cumalı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çaltı Mahallesi, Çatak Mahallesi, Çöğürlük Mahallesi, Dereli Mahallesi, Doğanyurt Mahallesi, Dorumlar Mahallesi, Dutluoluk Mahallesi, Elderesi Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Eskiçine Mahallesi, Evciler Mahallesi, Gökyaka Mahallesi, Hacıpaşalar Mahallesi, Hallaçlar Mahallesi, Hamitabat Mahallesi, Hasanlar Mahallesi, İbrahimkavağı Mahallesi, Kabalar Mahallesi, Kabataş Mahallesi, Kadılar Mahallesi, Kahraman Mahallesi, Karahayıt Mahallesi, Karakollar Mahallesi, Karanfiller Mahallesi, Karğı Mahallesi, Kasar Mahallesi, Kavşıt Mahallesi, Kırkışık Mahallesi, Kırksakallar Mahallesi, Kızılgüney Mahallesi, Kirazderesi Mahallesi, Kuruköy Mahallesi, Mutaflar Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Özeren Mahallesi, Sağlık Mahallesi, Saraçlar Mahallesi, Sarıköy Mahallesi, Sarıoğlu Mahallesi, Sarnıç Mahallesi, Seferler Mahallesi, Soğancılar Mahallesi, Soğukoluk Mahallesi, Söğütçük Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Şevketiye Mahallesi, Taşoluk Mahallesi, Tatarmemişler Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Topçam Mahallesi, Umurköy Mahallesi, Ünlüce Mahallesi, Yağcılar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yolboyu Mahallesi, Yörükler Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Aydın Çine Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Çine belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Çine mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Çine Belediyesi E-İmar Durumu

Aydın Çine İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Çine imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Çine İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Çine Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Çine Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Çine Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Çine İmar Planı

1 – Sorgulamak için Çine Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Aydın Çine ilçesi  İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Çine Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Çine Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Aydın Çine Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Aydın iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Aydın Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla