Kuşadası Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Aydın Kuşadası Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Kuşadası Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Kuşadası Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Alacamescit , Bayraklıdede , Caferli , Camiatik , Camikebir , Cumhuriyet , Çınarköy , Dağ , Davutlar , Değirmendere , Ege , Güzelçamlı , Hacıfeyzullah , İkiçeşmelik , Kadıkalesi , Kadınlar Denizi , Karaova , Kirazlı , Soğucak , Türkmen , Yavansu , Yaylaköy , Yeniköy Mahalle ve Köyleri ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Aydın Kuşadası Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kuşadası belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Kuşadası mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Kuşadası Belediyesi E-İmar Durumu

Aydın Kuşadası İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Kuşadası imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Kuşadası İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kuşadası Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Kuşadası Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Kuşadası Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kuşadası İmar Planı

1 – Sorgulamak için Kuşadası Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Aydın Kuşadası ilçesi Alacamescit Mahallesi, Bayraklıdede Mahallesi, Caferli Mahallesi, Camiatik Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çınarköy Mahallesi, Dağ Mahallesi, Davutlar Mahallesi, Değirmendere Mahallesi, Ege Mahallesi, Güzelçamlı Mahallesi, Hacıfeyzullah Mahallesi, İkiçeşmelik Mahallesi, Kadıkalesi Mahallesi, Kadınlar Denizi Mahallesi, Karaova Mahallesi, Kirazlı Mahallesi, Soğucak Mahallesi, Türkmen Mahallesi, Yavansu Mahallesi, Yaylaköy Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Kuşadası Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Kuşadası Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Aydın Kuşadası Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Aydın iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Aydın Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla