Kuyucak Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Aydın Kuyucak Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Kuyucak Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Kuyucak Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Aksaz , Aydınoğlu , Azizabat , Başaran , Belenova , Beşeylül , Beşeylül (Merkez) , Bucakköy , Cumhuriyet , Çamdibi , Çobanisa , Dereköy , Fatih , Gencelli , Gencellidere , Horsunlu , İğdecik , Karapınar , Kayran , Kurtuluş , Kurtuluş (Horsunlu) , Musakolu , Mustafapaşa , Ovacık , Ören , Pamucak , Pamukören , Sarıcaova , Taşoluk , Yakuppaşa , Yamalak , Yaylalı , Yeni , Yeşildere , Yöre , Yukarıyakacık Mahalle ve Köyleri ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Aydın Kuyucak Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kuyucak belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Kuyucak mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Kuyucak Belediyesi E-İmar Durumu

Aydın Kuyucak İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Kuyucak imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Kuyucak İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kuyucak Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Kuyucak Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Kuyucak Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kuyucak İmar Planı

1 – Sorgulamak için Kuyucak Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Aydın Kuyucak ilçesi Aksaz Mahallesi, Aydınoğlu Mahallesi, Azizabat Mahallesi, Başaran Mahallesi, Belenova Mahallesi, Beşeylül Mahallesi, Beşeylül (Merkez) Mahallesi, Bucakköy Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamdibi Mahallesi, Çobanisa Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gencelli Mahallesi, Gencellidere Mahallesi, Horsunlu Mahallesi, İğdecik Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Kayran Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kurtuluş (Horsunlu) Mahallesi, Musakolu Mahallesi, Mustafapaşa Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Ören Mahallesi, Pamucak Mahallesi, Pamukören Mahallesi, Sarıcaova Mahallesi, Taşoluk Mahallesi, Yakuppaşa Mahallesi, Yamalak Mahallesi, Yaylalı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşildere Mahallesi, Yöre Mahallesi, Yukarıyakacık Mahallesi, İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Kuyucak Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Kuyucak Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Aydın Kuyucak Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Aydın iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Aydın Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla