GÜNCEL Konya Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2022

2022 Konya Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Konya ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Konya genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Yunak Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Konya Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Konya ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

konya büyükşehir belediyesi e-imar
konya büyükşehir belediyesi e-imar

Konya En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Konya Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Konya İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Konya İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Konya Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz.

Konya İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Ahırlı Belediyesi E-İmarSORGULA
Akören Belediyesi E-İmarSORGULA
Akşehir Belediyesi E-İmarSORGULA
Altınekin Belediyesi E-İmarSORGULA
Beyşehir Belediyesi E-İmarSORGULA
Bozkır Belediyesi E-İmarSORGULA
Cihanbeyli Belediyesi E-İmarSORGULA
Çeltik Belediyesi E-İmarSORGULA
Çumra Belediyesi E-İmarSORGULA
Derbent Belediyesi E-İmarSORGULA
Derebucak Belediyesi E-İmarSORGULA
Doğanhisar Belediyesi E-İmarSORGULA
Emirgazi Belediyesi E-İmarSORGULA
Ereğli Belediyesi E-İmarSORGULA
Güneysınır Belediyesi E-İmarSORGULA
Hadim Belediyesi E-İmarSORGULA
Halkapınar Belediyesi E-İmarSORGULA
Hüyük Belediyesi E-İmarSORGULA
Ilgın Belediyesi E-İmarSORGULA
Kadınhanı Belediyesi E-İmarSORGULA
Karapınar Belediyesi E-İmarSORGULA
Karatay Belediyesi E-İmarSORGULA
Kulu Belediyesi E-İmarSORGULA
Meram Belediyesi E-İmarSORGULA
Sarayönü Belediyesi E-İmarSORGULA
Selçuklu Belediyesi E-İmarSORGULA
Seydişehir Belediyesi E-İmarSORGULA
Taşkent Belediyesi E-İmarSORGULA
Tuzlukçu Belediyesi E-İmarSORGULA
Yalıhüyük Belediyesi E-İmarSORGULA
Yunak Belediyesi E-İmarSORGULA

Konya ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Konya’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Konya Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla