Ilgın Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Konya Ilgın Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Ilgın Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Ilgın Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ağalar Mahallesi, Argıthanı Mahallesi, Avdan Mahallesi, Ayvatdede Mahallesi, Balkı Mahallesi, Barakmuslu Mahallesi, Behlülbey Mahallesi, Belekler Mahallesi, Beykonak Mahallesi, Boğazkent Mahallesi, Bulcuk Mahallesi, Büyükoba Mahallesi, Camiiatik Mahallesi, Çatak Mahallesi, Çavuşçugöl Mahallesi, Çiğil Mahallesi, Çobankaya Mahallesi, Çömlekçi Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Dığrak Mahallesi, Düğer Mahallesi, Eldeş Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fahrettin Altay Mahallesi, Fatih Mahallesi, Geçitköy Mahallesi, Gedikören Mahallesi, Gökbudak Mahallesi, Gökçeyurt Mahallesi, Gölyaka Mahallesi, Göstere Mahallesi, Güneypınar Mahallesi, Harmanyazı Mahallesi, Ilıca Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kaleköy Mahallesi, Kapaklı Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Mahmuthisar Mahallesi, Mecidiye Mahallesi, Milli Egemenlik Mahallesi, Misafirli Mahallesi, Olukpınar Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Ormanözü Mahallesi, Sadıkköy Mahallesi, Sahip Ata Mahallesi, Sebiller Mahallesi, Şıhbedrettin Mahallesi, Şıhcarullah Mahallesi, Tekeler Mahallesi, Ucarı Mahallesi, Yorazlar Mahallesi, Yukarıçiğil Mahallesi, Zaferiye Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Konya Ilgın Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Ilgın belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Ilgın mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Ilgın Belediyesi E-İmar Durumu

Konya Ilgın İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Ilgın imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Ilgın İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Ilgın Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Ilgın Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Ilgın Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Ilgın İmar Planı

1 – Sorgulamak için Ilgın Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Konya Ilgın ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Ilgın Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Ilgın Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Konya Ilgın Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Konya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Konya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla