Meram Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Konya Meram Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Meram Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Meram Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Alakova Mahallesi, Alavardı Mahallesi, Ali Ulvi Kurucu Mahallesi, Alpaslan Mahallesi, Aşkan Mahallesi, Ateşbaz Veli Mahallesi, Ayanbey Mahallesi, Aydoğdu Mahallesi, Aymanas Mahallesi, Bahçeşehir Mahallesi, Bayat Mahallesi, Boruktolu Mahallesi, Botsa Mahallesi, Boyalı Mahallesi, Çarıklar Mahallesi, Çaybaşı Mahallesi, Çayırbağı Mahallesi, Çomaklar Mahallesi, Çomaklı Mahallesi, Çukurçimen Mahallesi, Dere Mahallesi, Durunday Mahallesi, Erenkaya Mahallesi, Evliyatekke Mahallesi, Gödene Mahallesi, Hadimi Mahallesi, Harmancık Mahallesi, Hasanşeyh Mahallesi, Hatıp Mahallesi, Hatunsaray Mahallesi, Havzan Mahallesi, İkipınar Mahallesi, İnlice Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Karadiğin Mahallesi, Karadiğinderesi Mahallesi, Karahüyük Mahallesi, Kaşınhanı Mahallesi, Kavak Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Kayalı Mahallesi, Kayıhüyük Mahallesi, Kızılören Mahallesi, Kilistra Mahallesi, Konevi Mahallesi, Kovanağzı Mahallesi, Kozağaç Mahallesi, Köyceğiz Mahallesi, Kumralı Mahallesi, Lalebahçe Mahallesi, Melikşah Mahallesi, Osman Gazi Mahallesi, Pamukcu Mahallesi, Pirebi Mahallesi, Sadıklar Mahallesi, Sağlık Mahallesi, Sahibata Mahallesi, Sarıkız Mahallesi, Sefaköy Mahallesi, Uluğbey Mahallesi, Uluırmak Mahallesi, Uzunharmanlar Mahallesi, Yaka Mahallesi, Yatağan Mahallesi, Yaylapınar Mahallesi, Yenibahçe Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşildere Mahallesi, Yeşiltekke Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Konya Meram Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Meram belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Meram mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Meram Belediyesi E-İmar Durumu

Konya Meram İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Meram imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Meram İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Meram Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Meram Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Meram Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Meram İmar Planı

1 – Sorgulamak için Meram Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Konya Meram ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Meram Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Meram Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Konya Meram Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Konya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Konya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla