Beyşehir Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Konya Beyşehir Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Beyşehir Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Beyşehir Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Adaköy Mahallesi, Ağılönü Mahallesi, Akburun Mahallesi, Akçabelen Mahallesi, Avdancık Mahallesi, Avşar Mahallesi, Bademli Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Başgöze Mahallesi, Bayat Mahallesi, Bayavşar Mahallesi, Bayındır Mahallesi, Bekdemir Mahallesi, Beytepe Mahallesi, Çiçekler Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Çivril Mahallesi, Çukurağıl Mahallesi, Dalyan Mahallesi, Damlapınar Mahallesi, Doğanbey Mahallesi, Doğancık Mahallesi, Dumanlı Mahallesi, Eğirler Mahallesi, Emen Mahallesi, Esence Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Evsat Mahallesi, Eylikler Mahallesi, Fasıllar Mahallesi, Göçü Mahallesi, Gökçekuyu Mahallesi, Gökçimen Mahallesi, Gölkaşı Mahallesi, Gölyaka Mahallesi, Gönen Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Hacıakif Mahallesi, Hacıarmağan Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Huğlu Mahallesi, Hüseyinler Mahallesi, İçerişehir Mahallesi, İsaköy Mahallesi, Karaali Mahallesi, Karabayat Mahallesi, Karadiken Mahallesi, Karahisar Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kurucuova Mahallesi, Kuşluca Mahallesi, Küçükavşar Mahallesi, Mesutlar Mahallesi, Müftü Mahallesi, Sadıkhacı Mahallesi, Sarıköy Mahallesi, Sevindik Mahallesi, Şamlar Mahallesi, Üçpınar Mahallesi, Üstünler Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Yazyurdu Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yeşildağ Mahallesi, Yukarıesence Mahallesi, Yunuslar Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Konya Beyşehir Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Beyşehir belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Beyşehir mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Beyşehir Belediyesi E-İmar Durumu

Konya Beyşehir İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Beyşehir imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Beyşehir İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Beyşehir Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Beyşehir Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Beyşehir Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Beyşehir İmar Planı

1 – Sorgulamak için Beyşehir Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Konya Beyşehir ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Beyşehir Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Beyşehir Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Konya Beyşehir Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Konya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Konya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla