Karatay Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Konya Karatay Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Karatay Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Karatay Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Acıdort Mahallesi, Ağsaklı Mahallesi, Akabe Mahallesi, Akbaş Mahallesi, Akçeşme Mahallesi, Akifpaşa Mahallesi, Akörenkışla Mahallesi, Aziziye Mahallesi, Bakırtolu Mahallesi, Başak Mahallesi, Başgötüren Mahallesi, Beşağıl Mahallesi, Büyük Sinan Mahallesi, Büyükburnak Mahallesi, Çatalhüyük Mahallesi, Çataltömek Mahallesi, Çelebi Mahallesi, Çengilti Mahallesi, Çimenlik Mahallesi, Divanlar Mahallesi, Doğuş Mahallesi, Elmacı Mahallesi, Emirgazi Mahallesi, Erenler Mahallesi, Erler Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fetih Mahallesi, Fevziçakmak Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Göçü Mahallesi, Hacı Hasan Mahallesi, Hacıibalı Mahallesi, Hacısadık Mahallesi, Hacıveyiszade Mahallesi, Hacıyusufmescit Mahallesi, Hamzaoğlu Mahallesi, Hasandedemescit Mahallesi, Hayıroğlu Mahallesi, İpekler Mahallesi, İsmil Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kalenderhane Mahallesi, Karaaslandede Mahallesi, Karaaslanüzümcü Mahallesi, Karaciğan Mahallesi, Karadona Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Karakulak Mahallesi, Katrancı Mahallesi, Kayacıkaraplar Mahallesi, Keçeciler Mahallesi, Kerim Dede Mahallesi, Keykubat Mahallesi, Kızören Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Köseali Mahallesi, Kumköprü Mahallesi, Mengene Mahallesi, Nakipoğlu Mahallesi, Obruk Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Ortakonak Mahallesi, Ovakavağı Mahallesi, Sakyatan Mahallesi, Saraçoğlu Mahallesi, Sarıyakup Mahallesi, Selimsultan Mahallesi, Sultan Mesud Mahallesi, Sürüç Mahallesi, Şatır Mahallesi, Şemsitebrizi Mahallesi, Tatlıcak Mahallesi, Ulubatlıhasan Mahallesi, Yağlıbayat Mahallesi, Yarma Mahallesi, Yavşankuyu Mahallesi, Yediler Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yenikent Mahallesi, Zincirli Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Konya Karatay Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Karatay belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Karatay mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Karatay Belediyesi E-İmar Durumu

Konya Karatay İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Karatay imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Karatay İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Karatay Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Karatay Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Karatay Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Karatay İmar Planı

1 – Sorgulamak için Karatay Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Konya Karatay ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Karatay Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Karatay Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Konya Karatay Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Konya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Konya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla