Selçuklu Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Konya Selçuklu Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Selçuklu Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Selçuklu Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akademi Mahallesi, Akıncılar Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Akşemsettin Mahallesi, Ardıçlı Mahallesi, Aşağıpınarbaşı Mahallesi, Aydınlıkevler Mahallesi, Bağrıkurt Mahallesi, Başarakavak Mahallesi, Bedir Mahallesi, Beyhekim Mahallesi, Biçer Mahallesi, Bilecik Mahallesi, Binkonutlar Mahallesi, Bosna Hersek Mahallesi, Buhara Mahallesi, Büyükkayacık Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çaldere Mahallesi, Çaltı Mahallesi, Çandır Mahallesi, Dağdere Mahallesi, Dokuz Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Eğribayat Mahallesi, Erenköy Mahallesi, Esenler Mahallesi, Fatih Mahallesi, Ferhuniye Mahallesi, Feritpaşa Mahallesi, Güvenç Mahallesi, Hacıkaymak Mahallesi, Hanaybaşı Mahallesi, Hocacihan Mahallesi, Horozluhan Mahallesi, Hüsamettin Çelebi Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, Kaleköy Mahallesi, Karaömerler Mahallesi, Kervan Mahallesi, Kılınçarslan Mahallesi, Kınık Mahallesi, Kızılcakuyu Mahallesi, Kosova Mahallesi, Küçükmuhsine Mahallesi, Malazgirt Mahallesi, Mehmet Akif Mahallesi, Meydanköy Mahallesi, Musalla Bağları Mahallesi, Nişantaş Mahallesi, Parsana Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Salahattin Mahallesi, Sancak Mahallesi, Sarayköy Mahallesi, Sarıcalar Mahallesi, Selahaddini Eyyubi Mahallesi, Selçuk Mahallesi, Sızma Mahallesi, Sille Mahallesi, Sille Ak Mahallesi, Sulutas Mahallesi, Şeker Mahallesi, Şeyh Şamil Mahallesi, Tatköy Mahallesi, Tepekent Mahallesi, Tömek Mahallesi, Ulumuhsine Mahallesi, Yazıbelen Mahallesi, Yazır Mahallesi, Yukarıpınarbaşı Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Konya Selçuklu Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Selçuklu belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Selçuklu mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Selçuklu Belediyesi E-İmar Durumu

Konya Selçuklu İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Selçuklu imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Selçuklu İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Selçuklu Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Selçuklu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Selçuklu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Selçuklu İmar Planı

1 – Sorgulamak için Selçuklu Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Konya Selçuklu ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Selçuklu Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Selçuklu Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Konya Selçuklu Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Konya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Konya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla