Selçuklu Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Konya Selçuklu Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Selçuklu Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Selçuklu Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akademi, Akıncılar, Akpınar, Akşemsettin, Ardıçlı, Aşağıpınarbaşı, Aydınlıkevler, Bağrıkurt, Başarakavak, Bedir, Beyhekim, Biçer, Bilecik, Binkonutlar, Bosna Hersek, Buhara, Büyükkayacık, Cumhuriyet, Çaldere, Çaltı, Çandır, Dağdere, Dokuz, Dumlupınar, Eğribayat, Erenköy, Esenler, Fatih, Ferhuniye, Feritpaşa, Güvenç, Hacıkaymak, Hanaybaşı, Hocacihan, Horozluhan, Hüsamettin Çelebi, Işıklar, İhsaniye, Kaleköy, Karaömerler, Kervan, Kılınçarslan, Kınık, Kızılcakuyu, Kosova, Küçükmuhsine, Malazgirt, Mehmet Akif, Meydanköy, Musalla Bağları, Nişantaş, Parsana, Sakarya, Salahattin, Sancak, Sarayköy, Sarıcalar, Selahaddini Eyyubi, Selçuk, Sızma, Sille, Sille Ak, Sulutas, Şeker, Şeyh Şamil, Tatköy, Tepekent, Tömek, Ulumuhsine, Yazıbelen, Yazır, Yukarıpınarbaşı Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Konya Selçuklu Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Selçuklu belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Selçuklu mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Selçuklu Belediyesi E-İmar Durumu

Konya Selçuklu İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Selçuklu imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Selçuklu İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Selçuklu Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Selçuklu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Arıcak Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

İki şekilde Selçuklu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Selçuklu İmar Planı

1 – Sorgulamak için Selçuklu Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Konya Selçuklu ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Selçuklu Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Selçuklu Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Konya Selçuklu Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Konya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Konya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın