Kulu Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Konya Kulu Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Kulu Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Kulu Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Acıkuyu Mahallesi, Alparslan Mahallesi, Altılar Mahallesi, Arşıncı Mahallesi, Bahadırlı Mahallesi, Beşkardeş Mahallesi, Bozan Mahallesi, Burunağıl Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Canımana Mahallesi, Celep Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Değirmenözü Mahallesi, Dinek Mahallesi, Dipdede Mahallesi, Doğutepe Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Fevziye Mahallesi, Gökler Mahallesi, Güzelyayla Mahallesi, Hisarköy Mahallesi, Karacadağ Mahallesi, Karacadere Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Kırkkuyu Mahallesi, Kırkpınar Mahallesi, Kozanlı Mahallesi, Kömüşini Mahallesi, Köstengil Mahallesi, Köşker Mahallesi, Mandıra Mahallesi, Ömeranlı Mahallesi, Sarıyayla Mahallesi, Seyitahmetli Mahallesi, Soğukkuyu Mahallesi, Şerefli Mahallesi, Tavlıören Mahallesi, Tuzyaka Mahallesi, Yaraşlı Mahallesi, Yazıçayır Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Zincirlikuyu Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Konya Kulu Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kulu belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Kulu mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Kulu Belediyesi E-İmar Durumu

Konya Kulu İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Kulu imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Kulu İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kulu Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Kulu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Kulu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kulu İmar Planı

1 – Sorgulamak için Kulu Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Konya Kulu ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Kulu Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Kulu Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Konya Kulu Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Konya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Konya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla