GÜNCEL Trabzon Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2022

2022 Trabzon Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Trabzon ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Trabzon genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Trabzon ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

trabzon büyükşehir belediyesi e-imar
trabzon büyükşehir belediyesi e-imar

Trabzon En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Trabzon İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Trabzon İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Trabzon Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz.

Trabzon İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Akçaabat Belediyesi E-İmarSORGULA
Araklı Belediyesi E-İmarSORGULA
Arsin Belediyesi E-İmarSORGULA
Beşikdüzü Belediyesi E-İmarSORGULA
Çarşıbaşı Belediyesi E-İmarSORGULA
Çaykara Belediyesi E-İmarSORGULA
Dernekpazarı Belediyesi E-İmarSORGULA
Düzköy Belediyesi E-İmarSORGULA
Hayrat Belediyesi E-İmarSORGULA
Köprübaşı Belediyesi E-İmarSORGULA
Maçka Belediyesi E-İmarSORGULA
Of Belediyesi E-İmarSORGULA
Sürmene Belediyesi E-İmarSORGULA
Şalpazarı Belediyesi E-İmarSORGULA
Tonya Belediyesi E-İmarSORGULA
Vakfıkebir Belediyesi E-İmarSORGULA
Yomra Belediyesi E-İmarSORGULA

Trabzon ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Trabzon’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Trabzon Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla