Sürmene Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Trabzon Sürmene Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Sürmene Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Sürmene Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Aksu Mahallesi, Armutlu Mahallesi, Aşağıovalı Mahallesi, Balıklı Mahallesi, Birlik Mahallesi, Çamburnu Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çiftesu Mahallesi, Çimenli Mahallesi, Dirlik Mahallesi, Fındıcak Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Güneyköy Mahallesi, Kahraman Mahallesi, Karacakaya Mahallesi, Konak Mahallesi, Koyuncular Mahallesi, Küçükdere Mahallesi, Muratlı Mahallesi, Ormanseven Mahallesi, Orta Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Oylum Mahallesi, Petekli Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Üstündal Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Yazıoba Mahallesi, Yemişli Mahallesi, Yeniay Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yokuşbaşı Mahallesi, Yukarıçavuşlu Mahallesi, Yukarıovalı Mahallesi, Zeytinli Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Trabzon Sürmene Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Sürmene belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Sürmene mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Sürmene Belediyesi E-İmar Durumu

Trabzon Sürmene İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Sürmene imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Sürmene İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Sürmene Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Sürmene Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Sürmene Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Sürmene İmar Planı

1 – Sorgulamak için Sürmene Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Trabzon Sürmene ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Sürmene Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Sürmene Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Trabzon Sürmene Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Trabzon iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Trabzon Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla