Trabzon Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme 2024

Trabzon Belediyeleri Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra Belediyeleri Emlak vergisi her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Trabzon geneli Emlak vergisi ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

Trabzon Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Trabzon Belediyeleri Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Trabzon Büyükşehir Belediyesi sınırları ( Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra ) içerisindeki ödeme noktaları veya Trabzon Belediyeleri hizmet binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Trabzon Belediyeleri E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Trabzon Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme
  • Trabzon Belediyeleri E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. İlgili sayfada Trabzon Belediyeleri Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Trabzon Emlak Vergisi İşlemleri:Trabzon Belediyeleri Emlak Vergisi işlemleri için E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/trabzon-belediyeleri linkine tıklayarak istediğiniz Trabzon Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Trabzon Emlak Vergisi Muafiyeti

Trabzon Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

İlgili Trabzon Belediyelerine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

Rate this post
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İnegöl Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Yorum yapın