Akçaabat Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Trabzon Akçaabat Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Akçaabat Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Akçaabat Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Acısu Mahallesi, Adacık Mahallesi, Ağaçlı Mahallesi, Akçakale Mahallesi, Akçaköy Mahallesi, Akdamar Mahallesi, Akören Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Alsancak Mahallesi, Ambarcık Mahallesi, Arpacılı Mahallesi, Aydınköy Mahallesi, Bozdoğan Mahallesi, Cevizli Mahallesi, Cevizlik Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çamlıdere Mahallesi, Çınarlık Mahallesi, Çiçeklidüz Mahallesi, Çilekli Mahallesi, Çolaklı Mahallesi, Çukurca Mahallesi, Darıca Mahallesi, Demirci Mahallesi, Demirkapı Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Derecik Mahallesi, Doğanköy Mahallesi, Dörtyol Mahallesi, Dürbinar Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Eskiköy Mahallesi, Fındıklı Mahallesi, Fıstıklı Mahallesi, Gümüşlü Mahallesi, Helvacı Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Kaleönü Mahallesi, Karaçayır Mahallesi, Karpınar Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kayalar Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Kirazlık Mahallesi, Koçlu Mahallesi, Kuruçam Mahallesi, Maden Mahallesi, Mersin Mahallesi, Meşeli Mahallesi, Meydankaya Mahallesi, Nefsipulathane Mahallesi, Orta Mahallesi, Ortaalan Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Osmanbaba Mahallesi, Özakdamar Mahallesi, Özdemirci Mahallesi, Salacık Mahallesi, Sarıca Mahallesi, Sarıtaş Mahallesi, Sertkaya Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Şinik Mahallesi, Tatlısu Mahallesi, Tütüncüler Mahallesi, Uçarsu Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yıldızlı Mahallesi, Zaferli Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Trabzon Akçaabat Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Akçaabat belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Akçaabat mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Akçaabat Belediyesi E-İmar Durumu

Trabzon Akçaabat İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Akçaabat imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Akçaabat İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Akçaabat Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Akçaabat Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Akçaabat Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Akçaabat İmar Planı

1 – Sorgulamak için Akçaabat Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Trabzon Akçaabat ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Akçaabat Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Akçaabat Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Trabzon Akçaabat Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Trabzon iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Trabzon Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla