Maçka Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Trabzon Maçka Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Maçka Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Maçka Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akarsu Mahallesi, Akmescit Mahallesi, Alaçam Mahallesi, Alataş Mahallesi, Altındere Mahallesi, Anayurt Mahallesi, Ardıçlıyayla Mahallesi, Armağan Mahallesi, Atasu Mahallesi, Bağışlı Mahallesi, Bahçekaya Mahallesi, Bakımlı Mahallesi, Bakırcılar Mahallesi, Barışlı Mahallesi, Başar Mahallesi, Coşandere Mahallesi, Çamlıdüz Mahallesi, Çatak Mahallesi, Çayırlar Mahallesi, Çeşmeler Mahallesi, Çıralı Mahallesi, Dikkaya Mahallesi, Erginköy Mahallesi, Esiroğlu Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gayretli Mahallesi, Günay Mahallesi, Güney Mahallesi, Gürgenağaç Mahallesi, Güzelce Mahallesi, Güzelyayla Mahallesi, Hamsiköy Mahallesi, Hızarlı Mahallesi, Kapuköy Mahallesi, Kaynarca Mahallesi, Kırantaş Mahallesi, Kiremitli Mahallesi, Konak Mahallesi, Kozağaç Mahallesi, Köprüyanı Mahallesi, Kuşçu Mahallesi, Mataracı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Ocaklı Mahallesi, Oğulağaç Mahallesi, Ormaniçi Mahallesi, Ormanüstü Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Öğütlü Mahallesi, Örnekalan Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Sevinç Mahallesi, Sındıran Mahallesi, Sukenarı Mahallesi, Şimşirli Mahallesi, Temelli Mahallesi, Üçgedik Mahallesi, Yaylabaşı Mahallesi, Yazılıtaş Mahallesi, Yazlık Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yukarıköy Mahallesi, Yüzüncüyıl Mahallesi, Zaferli Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Trabzon Maçka Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Maçka belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Maçka mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Maçka Belediyesi E-İmar Durumu

Trabzon Maçka İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Maçka imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Maçka İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Maçka Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Maçka Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Maçka Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Maçka İmar Planı

1 – Sorgulamak için Maçka Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Trabzon Maçka ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Maçka Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Maçka Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Trabzon Maçka Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Trabzon iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Trabzon Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla