Samsun Büyükşehir E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Samsun ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Samsun genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

  İmar uygulaması ile Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Alaçam, Asarcık, Atakum, Ayvacık, Bafra, Canik, Çarşamba, Havza, İlkadım, Kavak, Ladik, Ondokuzmayıs, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü, Yakakent Belediyelerine ait. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

  Samsun Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Samsun ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

  samsun büyükşehir belediyesi e-imar
  samsun büyükşehir belediyesi e-imar

  Samsun En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

  Samsun Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Samsun İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

  Samsun İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

  Samsun İlçesiE-İmar Programı Sayfası
  Alaçam Belediyesi E-İmarSORGULA
  Asarcık Belediyesi E-İmarSORGULA
  Atakum Belediyesi E-İmarSORGULA
  Ayvacık Belediyesi E-İmarSORGULA
  Bafra Belediyesi E-İmarSORGULA
  Canik Belediyesi E-İmarSORGULA
  Çarşamba Belediyesi E-İmarSORGULA
  Havza Belediyesi E-İmarSORGULA
  İlkadım Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kavak Belediyesi E-İmarSORGULA
  Ladik Belediyesi E-İmarSORGULA
  Ondokuzmayıs Belediyesi E-İmarSORGULA
  Salıpazarı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Tekkeköy Belediyesi E-İmarSORGULA
  Terme Belediyesi E-İmarSORGULA
  Vezirköprü Belediyesi E-İmarSORGULA
  Yakakent Belediyesi E-İmarSORGULA

  Samsun ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Samsun’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Samsun Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

  Paylaş.