Kavak Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Samsun Kavak Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Kavak Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Kavak Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 19 Mayıs Mahallesi, Ağcakise Mahallesi, Ahurlu Mahallesi, Akbelen Mahallesi, Alaçam Mahallesi, Alagömlek Mahallesi, Aşağıçirişli Mahallesi, Atayurt Mahallesi, Azaklı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Başalan Mahallesi, Bayındır Mahallesi, Bayraklı Mahallesi, Bekdemir Mahallesi, Belalan Mahallesi, Beybesli Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Boğaziçi Mahallesi, Bükceğiz Mahallesi, Büyükçukur Mahallesi, Celallı Mahallesi, Çakallı Mahallesi, Çalbaşı Mahallesi, Çarıklıbaşı Mahallesi, Çataltepe Mahallesi, Çayırlı Mahallesi, Çiçekyazı Mahallesi, Çiğdem Mahallesi, Çivril Mahallesi, Çukurbük Mahallesi, Değirmencili Mahallesi, Demirci Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Divanbaşı Mahallesi, Doruk Mahallesi, Duman Mahallesi, Dura Mahallesi, Emirli Mahallesi, Germiyan Mahallesi, Göçebe Mahallesi, Güneyce Mahallesi, Hacılı Mahallesi, Ilıcaköy Mahallesi, İdrisli Mahallesi, İkizdere Mahallesi, Kapuhayat Mahallesi, Karaaslan Mahallesi, Karacalar Mahallesi, Karadağ Mahallesi, Karantu Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Karayusuflu Mahallesi, Karlı Mahallesi, Kartepe Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kayaköy Mahallesi, Kazancı Mahallesi, Kethüda Mahallesi, Kozansıkı Mahallesi, Köseli Mahallesi, Kurşunlu Mahallesi, Kuzalan Mahallesi, Küçükçukur Mahallesi, Mahmutbeyli Mahallesi, Mahmutlu Mahallesi, Mehmetpaşa Mahallesi, Mert Mahallesi, Muhsinli Mahallesi, Muratbeyli Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Saralan Mahallesi, Seyitali Mahallesi, Sıralı Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Susuz Mahallesi, Şeyhli Mahallesi, Şeyhresul Mahallesi, Tabaklı Mahallesi, Talışman Mahallesi, Tatarmuslu Mahallesi, Tekkeköy Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Toptepe Mahallesi, Üçhanlar Mahallesi, Yaşar Doğu Mahallesi, Yenicami Mahallesi, Yenigün Mahallesi, Yeralan Mahallesi, Yosunlu Mahallesi, Yukarı Dereköy Mahallesi, Yukarıçirişli Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Samsun Kavak Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kavak belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Kavak mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Kavak Belediyesi E-İmar Durumu

Samsun Kavak İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Kavak imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Kavak İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kavak Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Kavak Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Kavak Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kavak İmar Planı

1 – Sorgulamak için Kavak Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Samsun Kavak ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Kavak Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Kavak Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Samsun Kavak Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Samsun iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Samsun Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla