Samsun Terme E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Terme E-Belediye uygulaması ile güncel imar planları, askıdaki imar planları, yeni imara açılacak yerler ve imar izni, yapı izin durumları görüntülenebilir.

  Terme E-Belediye uygulaması üzerinden E-İmar durumu sorgulaması yapılabilecek köy ve mahalleler şunlardır: Ahmetbey, Akbucak, Akçagün, Akçay, Akçaykaracalı, Altunlu, Ambartepe, Aybeder, Bafracalı, Bağsaray, Bahçelievler, Bazlamaç, Beşikli, Cılar, Cumhuriyet, Çağlayan, Çamlıca, Çanaklı, Çangallar, Çardak, Çay, Dağdıralı, Dereyol, Dibekli, Dutluk, Eğercili, Elmaköy, Elmalık, Emiryusuf, Erenköy, Etyemezli, Evci, Fatih, Fenk, Geçmiş, Gökçeağaç, Gölyazı, Gündoğdu, Hüseyinmescit, İlimdağ, İmanalisi, Karacaköy, Karacalı, Karamahmut, Karkucak, Kazımkarabekirpaşa, Kesikkaya, Kocaman, Kocamanbaşı, Kozluk, Köybucağı, Kumcığaz, Kuşca, Kuşculu, Mescitli, Meşeyazı, Muratlı, Oğuzlu, Ortasöğütlü, Örencik, Özyurt, Sakarlı, Sancaklı, Sarayköy, Sivaslılar, Söğütlü, Sütözü, Şeyhli, Şuayip, Taşlık, Taşpınar, Uludere, Uzungazi, Yalı, Yeni, Yenicami, Yenidoğan, Yerli, Yukarısöğütlü, Yukarıtaşpınar, Yunus Emre, Yüksekyayla mahalleleri. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Samsun Terme Belediyesi E-İmar Uygulaması

  Terme Belediyesi E-İmar Durumu

  Terme imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Terme Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

  Terme Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

  Samsun Terme ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

  NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Terme Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

  Terme Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

  Samsun Terme güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

  Samsun iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Samsun Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Paylaş.