Samsun Alaçam Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Samsun Alaçam Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Alaçam Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Alaçam Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akbulut Mahallesi, Akgüney Mahallesi, Alidedebölmesi Mahallesi, Alparslan Mahallesi, Aşağı Akgüney Mahallesi, Aşağıısırganlı Mahallesi, Aşağıkoçlu Mahallesi, Bahşioymağı Mahallesi, Bekiroğlu Mahallesi, Çeşme Mahallesi, Demircideresi Mahallesi, Doğankent Mahallesi, Doyran Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Etyemez Mahallesi, Fatih Mahallesi, Göçkün Mahallesi, Gökçeağaçoymağı Mahallesi, Gökçeboğaz Mahallesi, Gülkaya Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Gümüşova Mahallesi, Güvenli Mahallesi, Habilli Mahallesi, Harmancık Mahallesi, İncirli Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kalıkdemirci Mahallesi, Kapaklı Mahallesi, Karaçukur Mahallesi, Karahüseyinli Mahallesi, Karlı Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kışlakonak Mahallesi, Kızlan Mahallesi, Killik Mahallesi, Köseköy Mahallesi, Madenler Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Örenli Mahallesi, Pelitbükü Mahallesi, Pelitbüküsekecek Mahallesi, Sancar Mahallesi, Sarılık Mahallesi, Soğukçam Mahallesi, Şirinköy Mahallesi, Taşkelik Mahallesi, Tefekli Mahallesi, Tepebölmesi Mahallesi, Terskırık Mahallesi, Toplu Mahallesi, Umutlu Mahallesi, Uzunkıraç Mahallesi, Vicikler Mahallesi, Yakacık Mahallesi, Yenicami Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yoğunpelit Mahallesi, Yukarıelma Mahallesi, Yukarıısırganlı Mahallesi, Yukarıkoçlu Mahallesi, Yukarısoğukçam Mahallesi, Zeytin Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Samsun Alaçam Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Alaçam belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Alaçam mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Alaçam Belediyesi E-İmar Durumu

Samsun Alaçam İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Alaçam imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Alaçam İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Alaçam Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Alaçam Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Alaçam Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Alaçam İmar Planı

1 – Sorgulamak için Alaçam Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Samsun Alaçam ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Alaçam Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Alaçam Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Samsun Alaçam Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Samsun iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Samsun Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla