Canik Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Samsun Canik Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Canik Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Canik Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Adatepe Mahallesi, Alibeyli Mahallesi, Ambarpınar Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Avluca Mahallesi, Başalan Mahallesi, Başkonak Mahallesi, Belediye Evleri Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Çamalan Mahallesi, Demirci Mahallesi, Dereler Mahallesi, Devgeriş Mahallesi, Düvecik Mahallesi, Düzardıç Mahallesi, Düzören Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Gecehan Mahallesi, Gödekli Mahallesi, Gökçepınar Mahallesi, Gölalan Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Gürgenyatak Mahallesi, Hacı İsmail Mahallesi, Hacınaipli Mahallesi, Hasköy Mahallesi, Hilaltepe Mahallesi, İkiyüz Evler Mahallesi, İmamlar Mahallesi, Kaleboğazı Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kaşyayla Mahallesi, Kestanepınar Mahallesi, Kızıloğlak Mahallesi, Kozlu Mahallesi, Kuzey Yıldızı Mahallesi, Muratlı Mahallesi, Sarıbıyık Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Tekkiraz Mahallesi, Teknepınar Mahallesi, Toptepe Mahallesi, Toygar Mahallesi, Tuzaklı Mahallesi, Uluçayır Mahallesi, Uludağ Mahallesi, Üçpınar Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yenimahalle Mahallesi, Yeşilpınar Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Samsun Canik Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Canik belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Canik mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Canik Belediyesi E-İmar Durumu

Samsun Canik İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Canik imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Canik İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Canik Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Canik Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Canik Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Canik İmar Planı

1 – Sorgulamak için Canik Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Samsun Canik ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Canik Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Canik Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Samsun Canik Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Samsun iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Samsun Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla