Vezirköprü Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Samsun Vezirköprü Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Vezirköprü güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Vezirköprü Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Abdulgani, Adatepe, Ağcaalan, Ağcayazı, Ahmetbaba, Akören, Alan, Alanbaşı, Alancık, Alanşeyhi, Altınkaya, Arıca, Atatürk, Avdan, Aydınlı, Aydoğdu, Ayvalı, Bahçekonak, Bahçelievler, Bahçesaray, Bakla, Başalan, Başfakı, Bayram, Bektaş, Belalan, Beşpınar, Boğa, Boğazkoru, Boruk, Burhaniye, Büyükkale, Cebeli, Cumhuriyet, Çakırtaş, Çal, Çalman, Çaltu, Çamlıca, Çamlıdere, Çamlıkonak, Çanaklı, Çayırbaşı, Çekalan, Çekmeden, Çeltek, Çorakdere, Darıçay, Darıçayalanı, Değirmenbaşı, Devalan, Doyran, Duruçay, Elaldı, Elbeği, Elmalı, Esen, Esentepe, Esenyurt, Fazıl Ahmet Paşa, Göl, Göl Yeni, Göllüalan, Gömlekhisar, Güder, Güldere, Habibfakı, Hacılı, Halilbaba, Halkahavlı, Hayranlı, Hıdırlık, İmircik, İncesu, İnkaya, Kabalı, Kadıçayırı, Kadıoğlu, Kapaklı, Kapaklıeşme, Kaplancık, Karabük, Karacaören, Karadoruk, Karaköy, Karanar, Karapınar, Karkucak, Karlı, Kavakpınarı, Kılıçgüney, Kıranalan, Kıratbükü, Kırma, Kızılcakoru, Kızılcaören, Kızılkese, Kocakaya, Kovalı, Köprübaşı, Kumral, Kuruçay, Kuşcular, Kuyaş, Kuyumcu, Küçükkale, Kületek, Mahmatlı, Mehmet Paşa, Melikli, Meşeli, Mezraa, Nalbantlı, Narlısaray, Orta, Ortacami, Oruç, Ovacık, Oymaağaç, Öğürlü, Örencik, Özesentepe, Özgüney, Özkuruçay, Özyörük, Paşa, Pazarcı, Samukalan, Samur, Saraycık, Saraylı, Sarıalan, Sarıdibek, Sarıyar, Sırbaşmak, Sofular, Soğucak, Susuz, Şentepe, Tabakhane, Tahtaköprü, Taşkale, Taşlıyük, Tatarkale, Teberük, Tekkekıran, Tepeören, Tikenli, Türkmen, Yağcı, Yağınözü, Yarbaşı, Yeni, Yeniçelik, Yenidüzce, Yeşilada, Yeşiltepe, Yolpınar, Yukarınarlı, Yurtdağı, Yürükçal mahalleleri güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Samsun Vezirköprü Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Vezirköprü Belediyesi E-İmar Durumu

Vezirköprü imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Vezirköprü Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Vezirköprü Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adalar Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Samsun Vezirköprü ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Vezirköprü Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Vezirköprü Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Samsun Vezirköprü güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Samsun iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Samsun Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın