Muğla Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2023

2023 Muğla Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Muğla ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Muğla genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Muğla Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Muğla ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

muğla büyükşehir belediyesi e-imar
muğla büyükşehir belediyesi e-imar

Muğla En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Muğla Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Muğla İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Muğla 1/25.000 Nazım İmar Planları

Muğla ili ve ilçelerine ait Nazım İmar Planlarına ve değişikliklerine harita üzerinden ulaşabilirsiniz. Haritadan istediğiniz ilçeyi seçerek işlem yapabilirsiniz. Nazım imar planlarını görüntülemek için tıklayın

Muğla İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Muğla Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz.

Muğla İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Bodrum Belediyesi E-İmarSORGULA
Dalaman Belediyesi E-İmarSORGULA
Datça Belediyesi E-İmarSORGULA
Fethiye Belediyesi E-İmarSORGULA
Kavaklıdere Belediyesi E-İmarSORGULA
Köyceğiz Belediyesi E-İmarSORGULA
Marmaris Belediyesi E-İmarSORGULA
Menteşe Belediyesi E-İmarSORGULA
Milas Belediyesi E-İmarSORGULA
Ortaca Belediyesi E-İmarSORGULA
Seydikemer Belediyesi E-İmarSORGULA
Ula Belediyesi E-İmarSORGULA
Yatağan Belediyesi E-İmarSORGULA

Muğla ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Efeler Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Muğla Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Muğla’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Muğla Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla