Kavaklıdere Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Muğla Kavaklıdere Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Kavaklıdere Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Kavaklıdere Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Bakırcılar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi, Çamlıyurt Mahallesi, Çatak Mahallesi, Çavdır Mahallesi, Çayboyu Mahallesi, Derebağ Mahallesi, Kurucuova Mahallesi, Menteşe Mahallesi, Nebiler Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Salkım Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Muğla Kavaklıdere Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kavaklıdere belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Kavaklıdere mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Kavaklıdere Belediyesi E-İmar Durumu

Muğla Kavaklıdere İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Kavaklıdere imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Kavaklıdere İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kavaklıdere Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Kavaklıdere Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Kavaklıdere Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kavaklıdere İmar Planı

1 – Sorgulamak için Kavaklıdere Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Muğla Kavaklıdere ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Kavaklıdere Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Kavaklıdere Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Muğla Kavaklıdere Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Muğla iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Muğla Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla