Muğla Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme 2024

Muğla Belediyeleri Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan Belediyeleri Emlak vergisi her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Muğla geneli Emlak vergisi ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

Muğla Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Muğla Belediyeleri Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Muğla Büyükşehir Belediyesi sınırları ( Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan) içerisindeki ödeme noktaları veya Muğla Belediyeleri hizmet binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Muğla Belediyeleri E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Muğla Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme
  • Muğla Belediyeleri E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. İlgili sayfada Muğla Belediyeleri Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Muğla Emlak Vergisi İşlemleri:Muğla Belediyeleri Emlak Vergisi işlemleri için E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/mugla-belediyeleri linkine tıklayarak istediğiniz Muğla Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Muğla Emlak Vergisi Muafiyeti

Muğla Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

İlgili Muğla Belediyelerine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

Rate this post
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gebze Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

“Muğla Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme 2024” üzerine bir yorum

  1. Mugla, Marmaris, osmaniye mahallesi, sarnic mevkii ile ilgili olarak en son imar çalışması ve planı hangi yılda yapılmış? Bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorum. Saygilar

    Yanıtla

Yorum yapın