Menteşe Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Muğla Menteşe Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Menteşe Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Menteşe Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçaova Mahallesi, Akkaya Mahallesi, Akyer Mahallesi, Algı Mahallesi, Avcılar Mahallesi, Bağyaka Mahallesi, Balıbey Mahallesi, Bayır Mahallesi, Bozyer Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Çamoluk Mahallesi, Çaybükü Mahallesi, Çırpı Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Dağdibi Mahallesi, Dağpınar Mahallesi, Denizova Mahallesi, Derinkuyu Mahallesi, Doğan Mahallesi, Dokuzçam Mahallesi, Düğerek Mahallesi, Emirbeyazıt Mahallesi, Esençay Mahallesi, Fadıl Mahallesi, Gazeller Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Gülağzı Mahallesi, Günlüce Mahallesi, Hacırüstem Mahallesi, İkizce Mahallesi, Kafaca Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Karamehmet Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kıran Mahallesi, Kiramettin Mahallesi, Kozağaç Mahallesi, Kötekli Mahallesi, Kuyucak Mahallesi, Kuzluk Mahallesi, Meke Mahallesi, Muratlar Mahallesi, Muslihittin Mahallesi, Müştakbey Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Orta Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Özlüce Mahallesi, Paşapınarı Mahallesi, Salihpaşalar Mahallesi, Sarnıç Mahallesi, Sungur Mahallesi, Şenyayla Mahallesi, Şeyh Mahallesi, Taşlı Mahallesi, Yaraş Mahallesi, Yemişendere Mahallesi, Yenibağyaka Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeniköy (Yerkesik) Mahallesi, Yerkesik Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yörükoğlu Mahallesi, Zeytin Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Muğla Menteşe Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Menteşe belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Menteşe mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Menteşe Belediyesi E-İmar Durumu

Muğla Menteşe İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Menteşe imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Menteşe İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Menteşe Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Menteşe Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Menteşe Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Menteşe İmar Planı

1 – Sorgulamak için Menteşe Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Muğla Menteşe ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Menteşe Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Menteşe Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Muğla Menteşe Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Muğla iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Muğla Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla