Köyceğiz Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Muğla Köyceğiz Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Köyceğiz Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Köyceğiz Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akköprü Mahallesi, Balcılar Mahallesi, Beyobası Mahallesi, Çandır Mahallesi, Çayhisar Mahallesi, Döğüşbelen Mahallesi, Ekincik Mahallesi, Gelişim Mahallesi, Gülpınar Mahallesi, Hamitköy Mahallesi, Karaçam Mahallesi, Kavakarası Mahallesi, Köyceğiz Mahallesi, Otmanlar Mahallesi, Pınar Mahallesi, Sazak Mahallesi, Sultaniye Mahallesi, Toparlar Mahallesi, Ulucami Mahallesi, Yangı Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Zaferler Mahallesi, Zeytinalanı Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Muğla Köyceğiz Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Köyceğiz belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Köyceğiz mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Köyceğiz Belediyesi E-İmar Durumu

Muğla Köyceğiz İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Köyceğiz imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Köyceğiz İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Köyceğiz Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Köyceğiz Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Köyceğiz Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Köyceğiz İmar Planı

1 – Sorgulamak için Köyceğiz Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Muğla Köyceğiz ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Köyceğiz Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Köyceğiz Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Muğla Köyceğiz Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Muğla iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Muğla Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla