Seydikemer Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Muğla Seydikemer Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Seydikemer Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Seydikemer Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Alaçat Mahallesi, Arifler Mahallesi, Arsaköy Mahallesi, Atlıdere Mahallesi, Bağlıağaç Mahallesi, Bayırköy Mahallesi, Bekçiler Mahallesi, Belen Mahallesi, Boğalar Mahallesi, Boğaziçi Mahallesi, Ceylan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çaltılar Mahallesi, Çaltıözü Mahallesi, Çamurköy Mahallesi, Çatak Mahallesi, Çayan Mahallesi, Çaykenarı Mahallesi, Çobanisa Mahallesi, Çobanlar Mahallesi, Çökek Mahallesi, Çukurincir Mahallesi, Demirler Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Dodurga Mahallesi, Doğanlar Mahallesi, Dont Mahallesi, Döğer Mahallesi, Eşen Mahallesi, Gerişburnu Mahallesi, Girmeler Mahallesi, Gölbent Mahallesi, Güneşli Mahallesi, Hacıosmanlar Mahallesi, İzzettinköy Mahallesi, Kabaağaç Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Karadere Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kayacık Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Kıncılar Mahallesi, Kınık Mahallesi, Korubükü Mahallesi, Kumluova Mahallesi, Menekşe Mahallesi, Minare Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Ören Mahallesi, Paşalı Mahallesi, Sahilceylan Mahallesi, Sarıyer Mahallesi, Seki Mahallesi, Seydiler Mahallesi, Söğütlüdere Mahallesi, Temel Mahallesi, Uğurlu Mahallesi, Yakabağ Mahallesi, Yakaköy Mahallesi, Yayla Eldirek Mahallesi, Yayla Gökben Mahallesi, Yayla Karaçulha Mahallesi, Yaylapatlangıç Mahallesi, Zorlar Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Muğla Seydikemer Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Seydikemer belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Seydikemer mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Seydikemer Belediyesi E-İmar Durumu

Muğla Seydikemer İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Seydikemer imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Seydikemer İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Seydikemer Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Seydikemer Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Seydikemer Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Seydikemer İmar Planı

1 – Sorgulamak için Seydikemer Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Muğla Seydikemer ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Seydikemer Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Seydikemer Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Muğla Seydikemer Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Muğla iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Muğla Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla