GÜNCEL Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2022

2022 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Kahramanmaraş ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Kahramanmaraş genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Afşin, Andırın, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu, Ekinözü, Elbistan, Göksun, Nurhak, Onikişubat, Pazarcık, Türkoğlu Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Kahramanmaraş ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

kahramanmaraş büyükşehir belediyesi e-imar
kahramanmaraş büyükşehir belediyesi e-imar

Kahramanmaraş En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Kahramanmaraş İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Onaylanmış olan imar planları için ise buradan ilgili konuyu inceleyebilirsiniz.

Kahramanmaraş İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz.

Kahramanmaraş İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Afşin Belediyesi E-İmarSORGULA
Andırın Belediyesi E-İmarSORGULA
Çağlayancerit Belediyesi E-İmarSORGULA
Dulkadiroğlu Belediyesi E-İmarSORGULA
Ekinözü Belediyesi E-İmarSORGULA
Elbistan Belediyesi E-İmarSORGULA
Göksun Belediyesi E-İmarSORGULA
Nurhak Belediyesi E-İmarSORGULA
Onikişubat Belediyesi E-İmarSORGULA
Pazarcık Belediyesi E-İmarSORGULA
Türkoğlu Belediyesi E-İmarSORGULA

Kahramanmaraş ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Kahramanmaraş’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla