Türkoğlu Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Kahramanmaraş Türkoğlu Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Türkoğlu Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Türkoğlu Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçalı Mahallesi, Avşarlı Mahallesi, Aydınkavak Mahallesi, Bayramgazi Mahallesi, Beyoğlu Mahallesi, Ceceli Mahallesi, Cennetpınarı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakallıçullu Mahallesi, Çakallıhasanağa Mahallesi, Çakıroğlu Mahallesi, Çobantepe Mahallesi, Dedeler Mahallesi, Doluca Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gaziler Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Güllühüyük Mahallesi, Hacıbebek Mahallesi, Hopurlu Mahallesi, İmalı Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kadıoğluçiftliği Mahallesi, Kaledibi Mahallesi, Kelibişler Mahallesi, Kılılı Mahallesi, Kırmakaya Mahallesi, Kızıleniş Mahallesi, Kumçatı Mahallesi, Kuyumcular Mahallesi, Küçükimalı Mahallesi, Minehüyük Mahallesi, Önsenhopuru Mahallesi, Özbek Mahallesi, Pınarhüyük Mahallesi, Şekeroba Mahallesi, Tahtalıdedeler Mahallesi, Uzunsöğüt Mahallesi, Yavuzlar Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yenipınar Mahallesi, Yeşilyöre Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yolderesi Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Kahramanmaraş Türkoğlu Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Türkoğlu belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Türkoğlu mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Türkoğlu Belediyesi E-İmar Durumu

Kahramanmaraş Türkoğlu İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Türkoğlu imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Türkoğlu İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Türkoğlu Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Türkoğlu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Türkoğlu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Türkoğlu İmar Planı

1 – Sorgulamak için Türkoğlu Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Türkoğlu Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Türkoğlu Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Kahramanmaraş Türkoğlu Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Kahramanmaraş iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Kahramanmaraş Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla