Göksun Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Kahramanmaraş Göksun Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Göksun Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Göksun Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Acıelma Mahallesi, Ahmetcik Mahallesi, Alıçlıbucak Mahallesi, Altınoba Mahallesi, Apıklar Mahallesi, Aslanbeyçiftliği Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bozarmut Mahallesi, Bozhüyük Mahallesi, Büyükçamurlu Mahallesi, Büyükkızılcık Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Çamdere Mahallesi, Çardak Mahallesi, Değirmendere Mahallesi, Doğankonak Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Ericek Mahallesi, Esenköy Mahallesi, Fındık Mahallesi, Fındıklıkoyak Mahallesi, Gölpınar Mahallesi, Göynük Mahallesi, Gücüksu Mahallesi, Güldağı Mahallesi, Güller Mahallesi, Hacıkodal Mahallesi, Hacımirza Mahallesi, Hacıömer Mahallesi, Harbiye Mahallesi, Huğtaş Mahallesi, Kale Mahallesi, Kaleboynu Mahallesi, Kamışcık Mahallesi, Kanlıkavak Mahallesi, Karaahmet Mahallesi, Karaömer Mahallesi, Karatut Mahallesi, Kavşut Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kazandere Mahallesi, Keklikoluk Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Kınıkkoz Mahallesi, Kızılöz Mahallesi, Kireç Mahallesi, Korkmaz Mahallesi, Kömür Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Küçükçamurlu Mahallesi, Mahmutbey Mahallesi, Mehmetbey Mahallesi, Mürsel Mahallesi, Ortatepe Mahallesi, Payamburnu Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Saraycık Mahallesi, Sırmalı Mahallesi, Soğukpınar Mahallesi, Tahirbey Mahallesi, Taşoluk Mahallesi, Temürağa Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Tombak Mahallesi, Yağmurlu Mahallesi, Yantepe Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniyapan Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yiricek Mahallesi, Yoğunoluk Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Kahramanmaraş Göksun Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Göksun belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Göksun mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Göksun Belediyesi E-İmar Durumu

Kahramanmaraş Göksun İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Göksun imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Göksun İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Göksun Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Göksun Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Göksun Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Göksun İmar Planı

1 – Sorgulamak için Göksun Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş Göksun ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Göksun Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Göksun Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Kahramanmaraş Göksun Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Kahramanmaraş iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Kahramanmaraş Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla