Elbistan Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Kahramanmaraş Elbistan Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Elbistan Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Elbistan Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ağlıca Mahallesi, Akarca Mahallesi, Akbayır Mahallesi, Akören Mahallesi, Aksakal Mahallesi, Alembey Mahallesi, Alkayaoğlu Mahallesi, Armutalan Mahallesi, Atmalıkaşanlı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bakış Mahallesi, Balıkçıl Mahallesi, Battalgazi Mahallesi, Beştepe Mahallesi, Beyyurdu Mahallesi, Büyükyapalak Mahallesi, Ceyhan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çalış Mahallesi, Çatova Mahallesi, Çıtlık Mahallesi, Çiçek Mahallesi, Demircilik Mahallesi, Dervişçimli Mahallesi, Doğan Mahallesi, Eldelek Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Evcihüyük Mahallesi, Fakıoğlu Mahallesi, Geçit Mahallesi, Gökçek Mahallesi, Güblüce Mahallesi, Gücük Mahallesi, Gümüşdöven Mahallesi, Günaltı Mahallesi, Gündere Mahallesi, Güneşli Mahallesi, Güvercinlik Mahallesi, Hacıhasanlı Mahallesi, Hasanalili Mahallesi, Hasankendi Mahallesi, Horhor Mahallesi, Izgın Mahallesi, İğde Mahallesi, İkizpınar Mahallesi, İncecik Mahallesi, Kalaycık Mahallesi, Kalealtı Mahallesi, Kangal Mahallesi, Kantarma Mahallesi, Karaelbistan Mahallesi, Karahasanuşağı Mahallesi, Karahüyük Mahallesi, Karamağara Mahallesi, Kavaktepe Mahallesi, Kayageçit Mahallesi, Keçemağara Mahallesi, Kışla Mahallesi, Kızılcaoba Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Körücek Mahallesi, Köseyahya Mahallesi, Köşk Mahallesi, Küçükyapalak Mahallesi, Kümbet Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Özbek Mahallesi, Özcanlı Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Sarıyatak Mahallesi, Sevdilli Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Sünnet Mahallesi, Tapkıran Mahallesi, Tapkırankale Mahallesi, Taşburun Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Tepebaşı (Gücük) Mahallesi, Topallı Mahallesi, Toprakhisar Mahallesi, Türkören Mahallesi, Uncular Mahallesi, Uzunpınar Mahallesi, Yalak Mahallesi, Yalıntaş Mahallesi, Yapılı Mahallesi, Yapılıpınar Mahallesi, Yapraklı Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yoğunsöğüt Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Kahramanmaraş Elbistan Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Elbistan belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Elbistan mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Elbistan Belediyesi E-İmar Durumu

Kahramanmaraş Elbistan İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Elbistan imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Elbistan İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Elbistan Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Elbistan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Elbistan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Elbistan İmar Planı

1 – Sorgulamak için Elbistan Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş Elbistan ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Elbistan Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Elbistan Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Kahramanmaraş Elbistan Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Kahramanmaraş iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Kahramanmaraş Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla