Kahramanmaraş Onikişubat E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Onikişubat E-Belediye uygulaması ile güncel imar planları, askıdaki imar planları, yeni imara açılacak yerler ve imar izni, yapı izin durumları görüntülenebilir.

  Onikişubat E-Belediye uygulaması üzerinden E-İmar durumu sorgulaması yapılabilecek köy ve mahalleler şunlardır: 5 Nisan, Abdülhamid Han, Ağcalı, Akçakoyunlu, Akif İnan, Altınova, Avcılar, Avgasır, Avşar, Ayşepınarı, Barbaros, Beşbağlar, Beşen, Bin Evler, Boğaziçi, Bulutoğlu, Büyüksır, Ceyhan, Cumhuriyet, Cüceli, Çağırkan, Çağlayan, Çakırdere, Çakırlar, Çamlıbel, Çamlıca, Çamlık, Çevrepınar, Çokran, Çukurhisar, Dadağlı, Demrek, Dereboğazı, Döngel, Döngele, Dönüklü, Dumlupınar, Ertuğrul Gazi, Fatih, Fatmalı, Gayberli, Gedemen, Gölpınar, Hacı Bayram Veli, Hacıağlar, Hacıbudak, Hacıibrahimuşağı, Hacılar, Hacımustafa, Hacınınoğlu, Hartlap, Hasancıklı, Haydar Bey, Hayrullah, Hürriyet, Ilıca, İsmailli, İstiklal, Kalakaya, Kale, Kapıkaya, Karacaoğlan, Karadere, Karamanlı, Kavlaklı, Kaynar, Kazım Karabekir, Kerimli, Kertmen, Kılavuzlu, Kısıklı, Kızıldamlar, Kızılseki, Kozcağız, Köseli, Köşürge, Kumarlı, Kumaşır, Kurtlar, Kurucaova, Küçüksır, Kümperli, Kürtül, Maarif, Mağralı, Maksutlu, Malik Ejder, Mercimektepe, Mevlana, Mimar Sinan, Molla Gürani, Muratlı, Necip Fazıl, Orhangazi, Oruç Reis, Osman Gazi, Önsen, Öşlü, Öztürk, Payamlı, Piri Reis, Rahmacılar, Reyhanlı, Saçaklızade, Sadıklı, Sarıçukur, Sarıgüzel, Sarımollalı, Saygılı, Selçuklu, Selimiye, Serintepe, Suçatı, Suluyayla, Süleymanlı, Süleymanşah, Şahinkayası, Şazi Bey, Şehit Abdullah Çavuş, Şehit Evliya, Tavşan Tepe, Tekerek, Tekir, Topçalı, Üngüt, Vadi, Yamaçtepe, Yenicekale, Yenidemir, Yeniyapan, Yeşilyurt, Yirmiikigün, Yolyanı, Yunus Emre, Yusuflar, Yürükselim, Zeytindere Mahallesi. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi E-İmar Uygulaması

  Onikişubat Belediyesi E-İmar Durumu

  Onikişubat imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Onikişubat Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

  Onikişubat Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

  Kahramanmaraş Onikişubat ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

  NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Onikişubat Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

  Onikişubat Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

  Kahramanmaraş Onikişubat güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

  Kahramanmaraş iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Kahramanmaraş Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Paylaş.