Pazarcık Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Kahramanmaraş Pazarcık Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Pazarcık Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Pazarcık Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 15 Temmuz Mahallesi, Ahmet Bozdağ Mahallesi, Akcakoyunlu Mahallesi, Akçalar Mahallesi, Akdemir Mahallesi, Armutlu Mahallesi, Aşağımülk Mahallesi, Bağdınısağır Mahallesi, Beşçeşme Mahallesi, Bölükçam Mahallesi, Büyüknacar Fatih Mahallesi, Büyüknacar Kocadere Mahallesi, Büyüknacar Merkez Mahallesi, Cengiz Topel Mahallesi, Cimikanlı Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çamlıtepe Mahallesi, Çiçek Mahallesi, Çiçekalanı Mahallesi, Çiğdemtepe Mahallesi, Çöçelli Mahallesi, Damlataş Mahallesi, Dedepaşa Mahallesi, Eğlen Mahallesi, Eğrice Mahallesi, Emiroğlu Mahallesi, Evri Pınarbaşı Mahallesi, Evri Taşbiçme Mahallesi, Fatih Mahallesi, Ganidağıketiler Mahallesi, Göçer Mahallesi, Göynük Mahallesi, Hanobası Mahallesi, Harmancık Mahallesi, Hasankoca Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İncirli Mahallesi, Kadıncık Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Karabıyıklı Mahallesi, Karaçay Mahallesi, Karagöl Mahallesi, Karahüyük Mahallesi, Keleş Mahallesi, Kızkapanlı Mahallesi, Kizirli Mahallesi, Kuzeykent Mahallesi, Mehmet Emin Arıkoğlu Mahallesi, Memiş Özdal Mahallesi, Memişkahya Mahallesi, Menderes Mahallesi, Mezere Mahallesi, Musolar Mahallesi, Narlı Bahçelievler Mahallesi, Narlı Cumhuriyet Mahallesi, Narlı İsmetpaşa Mahallesi, Nefsidoğanlı Mahallesi, Osmandede Mahallesi, Ördekdede Mahallesi, Sadakalar Mahallesi, Sakarkaya Mahallesi, Sallıuşağı Mahallesi, Salmanıpak Mahallesi, Salmanlı Mahallesi, Sarıerik Mahallesi, Sarıl Mahallesi, Soku Mahallesi, Sultanlar Mahallesi, Şahintepe Mahallesi, Şehit Nurettin Ademoğlu Mahallesi, Taşdemir Mahallesi, Tetirlik Mahallesi, Tilkiler Mahallesi, Turunçlu Mahallesi, Ufacıklı Mahallesi, Ulubahçe Mahallesi, Yarbaşı Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi, Yiğitler Mahallesi, Yolboyu Mahallesi, Yukarıhöcüklü Mahallesi, Yukarımülk Mahallesi, Yumaklıcerit Bağlar Mahallesi, Yumaklıcerit Cumhuriyet Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Kahramanmaraş Pazarcık Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Pazarcık belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Pazarcık mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Pazarcık Belediyesi E-İmar Durumu

Kahramanmaraş Pazarcık İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Pazarcık imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Pazarcık İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Pazarcık Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Pazarcık Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Pazarcık Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Pazarcık İmar Planı

1 – Sorgulamak için Pazarcık Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Pazarcık Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Pazarcık Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Kahramanmaraş Pazarcık Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Kahramanmaraş iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Kahramanmaraş Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla