Dulkadiroğlu Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Dulkadiroğlu güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Dulkadiroğlu Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Abbaslar, Ağabeyli, Aksu, Akyar, Alibeyuşağı, Arslanbey Çiftliği, Aslan Bey, Ayaklıcaoluk, Bağlarbaşı, Bahçeli, Bahçeli Evler, Ballıca, Başdevrişli, Bayazıtlı, Baydemirli, Beşenli, Boyalı, Budaklı, Bulanık, Çatmayayla, Çınarlı, Çiğli, Çobanlı, Çokyaşar, Demirciler, Denizli, Dereköy, Dereli, Divanlı, Doğanlıkarahasan, Doğu Kent, Dulkadiroğlu, Duraklı, Egemenlik, Ekberoğlu, Ekmekçi, Elmalar, Erkenez, Eskinarlı, Eyüp Sultan, Fevzi Paşa, Gaffarlı, Gazi Paşa, Genç Osman, Göllü, Güneşevler, Güzelyurt, Hacıeyüplü, Halkaçayırı, İsa Divanlı, İsmet Paşa, İstasyon, Kabasakal, Kanuni, Kapıçam, Karacasu Ferhuş, Karacasu Karaziyaret, Karacasu Karşıyaka, Karacasu Kırım, Karacasu Mamaraş, Karamanlı, Karataş, Kartal, Kayabaşı, Kazanlıpınar, Kemallı, Kılağlı, Kocolar, Kozludere, Kurtuluş, Kuzucak, Küçüknacar, Küpelikız, Maksutuşağı, Mehmet Akif, Menderes, Namık Kemal, Navruzlu, Osmanbey, Öksüzlü, Peynirdere, Pınarbaşı, Sakarya, Sarıkaya, Senem Ayşe, Seyrantepe, Sivricehüyük, Söğütlü, Sümer, Sütçü İmam, Şerefoğlu, Şeyh Adil, Şeyh Şamil, Tevekkelli, Turan, Ulutaş, Yahya Kemal, Yavuz Selim, Yeni Şehir, Yenipınar, Yeniyurt, Yeşiltepe, Yusufhacılı Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Dulkadiroğlu Belediyesi E-İmar Durumu

Dulkadiroğlu imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Dulkadiroğlu Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Dulkadiroğlu Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Dulkadiroğlu Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kağıthane Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Dulkadiroğlu Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Kahramanmaraş iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Kahramanmaraş Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

“Dulkadiroğlu Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama” üzerine bir yorum

Yorum yapın