Dulkadiroğlu Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Dulkadiroğlu Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Dulkadiroğlu Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Abbaslar Mahallesi, Ağabeyli Mahallesi, Aksu Mahallesi, Akyar Mahallesi, Alibeyuşağı Mahallesi, Arslanbey Çiftliği Mahallesi, Aslan Bey Mahallesi, Ayaklıcaoluk Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Bahçeli Mahallesi, Bahçeli Evler Mahallesi, Ballıca Mahallesi, Başdevrişli Mahallesi, Bayazıtlı Mahallesi, Baydemirli Mahallesi, Beşenli Mahallesi, Boyalı Mahallesi, Budaklı Mahallesi, Bulanık Mahallesi, Çatmayayla Mahallesi, Çınarlı Mahallesi, Çiğli Mahallesi, Çobanlı Mahallesi, Çokyaşar Mahallesi, Demirciler Mahallesi, Denizli Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Dereli Mahallesi, Divanlı Mahallesi, Doğanlıkarahasan Mahallesi, Doğu Kent Mahallesi, Dulkadiroğlu Mahallesi, Duraklı Mahallesi, Egemenlik Mahallesi, Ekberoğlu Mahallesi, Ekmekçi Mahallesi, Elmalar Mahallesi, Erkenez Mahallesi, Eskinarlı Mahallesi, Eyüp Sultan Mahallesi, Fevzi Paşa Mahallesi, Gaffarlı Mahallesi, Gazi Paşa Mahallesi, Genç Osman Mahallesi, Göllü Mahallesi, Güneşevler Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Hacıeyüplü Mahallesi, Halkaçayırı Mahallesi, İsa Divanlı Mahallesi, İsmet Paşa Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kabasakal Mahallesi, Kanuni Mahallesi, Kapıçam Mahallesi, Karacasu Ferhuş Mahallesi, Karacasu Karaziyaret Mahallesi, Karacasu Karşıyaka Mahallesi, Karacasu Kırım Mahallesi, Karacasu Mamaraş Mahallesi, Karamanlı Mahallesi, Karataş Mahallesi, Kartal Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kazanlıpınar Mahallesi, Kemallı Mahallesi, Kılağlı Mahallesi, Kocolar Mahallesi, Kozludere Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kuzucak Mahallesi, Küçüknacar Mahallesi, Küpelikız Mahallesi, Maksutuşağı Mahallesi, Mehmet Akif Mahallesi, Menderes Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Navruzlu Mahallesi, Osmanbey Mahallesi, Öksüzlü Mahallesi, Peynirdere Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Sarıkaya Mahallesi, Senem Ayşe Mahallesi, Seyrantepe Mahallesi, Sivricehüyük Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Sümer Mahallesi, Sütçü İmam Mahallesi, Şerefoğlu Mahallesi, Şeyh Adil Mahallesi, Şeyh Şamil Mahallesi, Tevekkelli Mahallesi, Turan Mahallesi, Ulutaş Mahallesi, Yahya Kemal Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yeni Şehir Mahallesi, Yenipınar Mahallesi, Yeniyurt Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yusufhacılı Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Dulkadiroğlu belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Dulkadiroğlu mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Dulkadiroğlu Belediyesi E-İmar Durumu

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Dulkadiroğlu imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Dulkadiroğlu İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Dulkadiroğlu Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Dulkadiroğlu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Dulkadiroğlu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Dulkadiroğlu İmar Planı

1 – Sorgulamak için Dulkadiroğlu Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Dulkadiroğlu Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Dulkadiroğlu Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Kahramanmaraş iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Kahramanmaraş Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla