Mersin Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2024

Mersin Büyükşehir Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Mersin ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Mersin genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

İmar uygulaması ile Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Akdeniz, Anamur‎, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar, Yenişehir Belediyelerine ait güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Mersin Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Mersin ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

mersin büyükşehir belediyesi e-imar
mersin büyükşehir belediyesi e-imar

Mersin En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Mersin Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Mersin İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Mersin İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Mersin İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Akdeniz Belediyesi E-İmarSORGULA
Anamur‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
Aydıncık Belediyesi E-İmarSORGULA
Bozyazı Belediyesi E-İmarSORGULA
Çamlıyayla Belediyesi E-İmarSORGULA
Erdemli Belediyesi E-İmarSORGULA
Gülnar Belediyesi E-İmarSORGULA
Mezitli Belediyesi E-İmarSORGULA
Mut Belediyesi E-İmarSORGULA
Silifke Belediyesi E-İmarSORGULA
Tarsus Belediyesi E-İmarSORGULA
Toroslar Belediyesi E-İmarSORGULA
Yenişehir Belediyesi E-İmarSORGULA

Mersin ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Mersin’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Mersin Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Elmadağ Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Yorum yapın