Gülnar Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Mersin Gülnar Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Gülnar Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Gülnar Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akdeniz Mahallesi, Akova Mahallesi, Ardıçpınarı Mahallesi, Arıkuyusu Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Bereket Mahallesi, Beydili Mahallesi, Bolyaran Mahallesi, Bozağaç Mahallesi, Büyükeceli Mahallesi, Çavuşlar Mahallesi, Çukurasma Mahallesi, Çukurkonak Mahallesi, Dayıcık Mahallesi, Dedeler Mahallesi, Delikkaya Mahallesi, Demirözü Mahallesi, Emirhacı Mahallesi, Gezende Mahallesi, Göktürk Mahallesi, Hacıpınar Mahallesi, Halifeler Mahallesi, Ilısu Mahallesi, İshaklar Mahallesi, Kavakoluğu Mahallesi, Kayrak Mahallesi, Koçaşlı Mahallesi, Konur Mahallesi, Korucuk Mahallesi, Köseçobanlı Mahallesi, Kurbağa Mahallesi, Kuskan Mahallesi, Mollaömerli Mahallesi, Örenpınar Mahallesi, Örtülü Mahallesi, Saray Mahallesi, Sarıkavak Mahallesi, Sipahili Mahallesi, Şeyhömer Mahallesi, Taşoluk Mahallesi, Tepe Mahallesi, Tırnak Mahallesi, Tozkovan Mahallesi, Ulupınar Mahallesi, Üçoluk Mahallesi, Yanışlı Mahallesi, Yarmasu Mahallesi, Yassıbağ Mahallesi, Yenice Mahallesi, Zeyne Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Mersin Gülnar Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Gülnar belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Gülnar mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Gülnar Belediyesi E-İmar Durumu

Mersin Gülnar İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Gülnar imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Gülnar İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Gülnar Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Gülnar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Gülnar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Gülnar İmar Planı

1 – Sorgulamak için Gülnar Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Mersin Gülnar ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Gülnar Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Gülnar Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Mersin Gülnar Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Mersin iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Mersin Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla