Mersin Yenişehir Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Mersin Yenişehir Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Yenişehir Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Yenişehir Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 50. Yıl Mahallesi, Akkent Mahallesi, Aydınlıkevler Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Batıkent Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çavak Mahallesi, Çiftlikköy Mahallesi, Çukurkeşli Mahallesi, Değirmençay Mahallesi, Deniz Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Eğriçam Mahallesi, Emirler Mahallesi, Fuatmorel Mahallesi, Gazi Mahallesi, Gökçebelen Mahallesi, Güvenevler Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İnönü Mahallesi, İnsu Mahallesi, Karahacılı Mahallesi, Kocahamzalı Mahallesi, Kocavilayet Mahallesi, Kuzeykent Mahallesi, Limonluk Mahallesi, Menteş Mahallesi, Palmiye Mahallesi, Pirireis Mahallesi, Turunçlu Mahallesi, Uzunkaş Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Mersin Yenişehir Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Yenişehir belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Yenişehir mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Yenişehir Belediyesi E-İmar Durumu

Mersin Yenişehir İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Yenişehir imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Yenişehir İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Yenişehir Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Yenişehir Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Yenişehir Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Yenişehir İmar Planı

1 – Sorgulamak için Yenişehir Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Mersin Yenişehir ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Yenişehir Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Yenişehir Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Mersin Yenişehir Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Mersin iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Mersin Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla