Toroslar Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Mersin Toroslar Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Toroslar Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Toroslar Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akbelen Mahallesi, Aladağ Mahallesi, Alanyalı Mahallesi, Alsancak Mahallesi, Arpaçsakarlar Mahallesi, Arslanköy Mahallesi, Ayvagediği Mahallesi, Bekiralanı Mahallesi, Buluklu Mahallesi, Çağdaşkent Mahallesi, Çağlarca Mahallesi, Çamlıdere Mahallesi, Çandır Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çelebili Mahallesi, Çopurlu Mahallesi, Çukurova Mahallesi, Dalakdere Mahallesi, Darısekisi Mahallesi, Değirmendere Mahallesi, Değnek Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Doruklu Mahallesi, Düğdüören Mahallesi, Evrenli Mahallesi, Gözne Mahallesi, Güneykent Mahallesi, Güzelyayla Mahallesi, Halkkent Mahallesi, Hamzabeyli Mahallesi, Horozlu Mahallesi, Hüseyin Okan Merzeci Mahallesi, Işıktepe Mahallesi, Karaisalı Mahallesi, Kaşlı Mahallesi, Kavaklıpınar Mahallesi, Kayrakkeşli Mahallesi, Kepirli Mahallesi, Kerimler Mahallesi, Kızılkaya Mahallesi, Korucular Mahallesi, Korukent Mahallesi, Kurdali Mahallesi, Kurudere Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Mithat Toroğlu Mahallesi, Musalı Mahallesi, Mustafa Kemal Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Portakal Mahallesi, Resulköy Mahallesi, Sadiye Mahallesi, Sağlık Mahallesi, Selçuklar Mahallesi, Soğucak Mahallesi, Şahinpınarı Mahallesi, Tırtar Mahallesi, Toroslar Mahallesi, Tozkoparan Mahallesi, Turgut Türkalp Mahallesi, Turunçlu Mahallesi, Yalınayak Mahallesi, Yavca Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yusuf Kılıç Mahallesi, Yüksekoluk Mahallesi, Zeki Ayan Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Mersin Toroslar Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Toroslar belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Toroslar mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Toroslar Belediyesi E-İmar Durumu

Mersin Toroslar İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Toroslar imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Toroslar İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Toroslar Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Toroslar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Toroslar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Toroslar İmar Planı

1 – Sorgulamak için Toroslar Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Mersin Toroslar ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Toroslar Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Toroslar Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Mersin Toroslar Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Mersin iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Mersin Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla