Çamlıyayla Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Mersin Çamlıyayla Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Çamlıyayla Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Çamlıyayla Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Bağçatağı Mahallesi, Belçınar Mahallesi, Cumayakası Mahallesi, Çayırekinliği Mahallesi, Darıpınarı Mahallesi, Fakılar Mahallesi, Giden Mahallesi, Kale Mahallesi, Kesecik Mahallesi, Korucak Mahallesi, Körmenlik Mahallesi, Sarıkavak Mahallesi, Sarıkoyak Mahallesi, Sebil Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Mersin Çamlıyayla Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Çamlıyayla belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Çamlıyayla mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Çamlıyayla Belediyesi E-İmar Durumu

Mersin Çamlıyayla İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Çamlıyayla imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Çamlıyayla İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Çamlıyayla Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Çamlıyayla Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Çamlıyayla Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Çamlıyayla İmar Planı

1 – Sorgulamak için Çamlıyayla Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Mersin Çamlıyayla ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Çamlıyayla Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Çamlıyayla Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Mersin Çamlıyayla Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Mersin iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Mersin Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla