Anamur‎ Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Mersin Anamur‎ Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Anamur‎ Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Anamur‎ Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akarca Mahallesi, Akdeniz Mahallesi, Akine Mahallesi, Alataş Mahallesi, Anıtlı Mahallesi, Aşağıkükür Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Boğuntu Mahallesi, Bozdoğan Mahallesi, Çaltıbükü Mahallesi, Çamlıpınar Mahallesi, Çamlıpınaralanı Mahallesi, Çarıklar Mahallesi, Çataloluk Mahallesi, Çeltikçi Mahallesi, Çukurabanoz Mahallesi, Demirören Mahallesi, Emirşah Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Evciler Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gercebahşiş Mahallesi, Göktaş Mahallesi, Güleç Mahallesi, Güneybahşiş Mahallesi, Güngören Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, İskele Mahallesi, Kalınören Mahallesi, Karaağa Mahallesi, Karaçukur Mahallesi, Karadere Mahallesi, Karalarbahşiş Mahallesi, Kaşdişlen Mahallesi, Kılıç Mahallesi, Kızılaliler Mahallesi, Korucuk Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Lale Mahallesi, Malaklar Mahallesi, Ormancık Mahallesi, Ovabaşı Mahallesi, Ören Mahallesi, Sağlık Mahallesi, Saray Mahallesi, Sarıağaç Mahallesi, Sarıdana Mahallesi, Sugözü Mahallesi, Sultan Alaaddin Mahallesi, Toroslar Mahallesi, Uçarı Mahallesi, Yalıevleri Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Yukarı Kükür Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Mersin Anamur‎ Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Anamur‎ belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Anamur‎ mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Anamur‎ Belediyesi E-İmar Durumu

Mersin Anamur‎ İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Anamur‎ imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Anamur‎ İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Anamur‎ Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Anamur‎ Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Anamur‎ Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Anamur‎ İmar Planı

1 – Sorgulamak için Anamur‎ Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Mersin Anamur‎ ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Anamur‎ Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Anamur‎ Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Mersin Anamur‎ Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Mersin iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Mersin Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla