GÜNCEL Kocaeli Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2022

2022 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Kocaeli ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Kocaeli genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel, Kartepe, Körfez Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Kocaeli ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

kocaeli büyükşehir belediyesi e-imar
kocaeli büyükşehir belediyesi e-imar

Kocaeli En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Kocaeli İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Kocaeli İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz.

Kocaeli İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Başiskele Belediyesi E-İmarSORGULA
Çayırova Belediyesi E-İmarSORGULA
Darıca Belediyesi E-İmarSORGULA
Derince Belediyesi E-İmarSORGULA
Dilovası Belediyesi E-İmarSORGULA
Gebze Belediyesi E-İmarSORGULA
Gölcük Belediyesi E-İmarSORGULA
İzmit Belediyesi E-İmarSORGULA
Kandıra Belediyesi E-İmarSORGULA
Karamürsel Belediyesi E-İmarSORGULA
Kartepe Belediyesi E-İmarSORGULA
Körfez Belediyesi E-İmarSORGULA

Kocaeli ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Kocaeli’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla