Kocaeli Büyükşehir E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Kocaeli ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Kocaeli genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

  İmar uygulaması ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel, Kartepe, Körfez Belediyelerine ait. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Kocaeli ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

  kocaeli büyükşehir belediyesi e-imar
  kocaeli büyükşehir belediyesi e-imar

  Kocaeli En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Kocaeli İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

  Kocaeli İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

  Kocaeli İlçesiE-İmar Programı Sayfası
  Başiskele Belediyesi E-İmarSORGULA
  Çayırova Belediyesi E-İmarSORGULA
  Darıca Belediyesi E-İmarSORGULA
  Derince Belediyesi E-İmarSORGULA
  Dilovası Belediyesi E-İmarSORGULA
  Gebze Belediyesi E-İmarSORGULA
  Gölcük Belediyesi E-İmarSORGULA
  İzmit Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kandıra Belediyesi E-İmarSORGULA
  Karamürsel Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kartepe Belediyesi E-İmarSORGULA
  Körfez Belediyesi E-İmarSORGULA

  Kocaeli ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Kocaeli’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

  Paylaş.